Вітаміни та мінерали необхідні для гарного здоров’я. Проте деяким людям складно постійно дотримуватися збалансованого харчування, і саме тут можуть стати в нагоді харчові добавки. Найважливішими для людей старшого віку вважаються чотири вітаміни.

В першу чергу, необхідно включити в раціон вітамін D. він необхідний для міцних і здорових кісток, знижує ризик розвитку остеопорозу, серцевих захворювань і навіть деяких видів раку. Існує дві форми цієї речовини – D2 і D3. Перший підходить для вегетаріанців, оскільки він не тваринного походження. Однак після прийому D2 перетворюється на вітамін D3, також відомий як холекальциферол. Він є найкращим варіантом добавки, оскільки саме ця форма активно виробляється і використовується організмом, повідомляє Express.

Читайте також:  Названі прості способи, які допомагають швидше відновитися після хвороби

Крім того, для підтримки міцності кісток рекомендується додатково приймати кальцій. Мінерал знижує ризик остеопорозу і остеомаляції (розм’якшення кісток). Однак перед вживанням добавки медики радять проконсультуватися з лікарем.

Третім важливим мінералом є залізо. Його дефіцит може привести до анемії, при якій виникає нестача здорових еритроцитів. Оскільки червоні кров’яні тільця відповідають за транспортування кисню, організм починає швидко втрачати енергію і втомлюватися від найменшої активності.

Крім цього, не варто забувати про вітамін В12. У великих кількостях ця речовина використовується клітинами головного і спинного мозку. Дефіцит вітаміну може проявлятися сплутаністю свідомості, збудженням, галюцинаціями, а також анемією і втомою.

Читайте також:  Ключові продукти, які покращують пам'ять у похилому віці