Канадський лікар-нефролог вивів свою власну теорію про зайву вагу.

На думку лікаря з Канади Джейсона Фанга, дієтологи, які радять споживати менше калорій для того, щоб скинути вагу і вразити всіх своєю стрункістю, глибоко помиляються. Цей постулат, якого дотримуються останні 50 років, не завжди дає позитивний результат, вважає фахівець нефролог.

Міф 1. Менше їж-худіше будеш.

Контроль за вагою в людському організмі відбувається на гормональному рівні. Просто почавши бідно харчуватися, можна довести себе до дисбалансу життєво важливих органів, яким буде не вистачати ресурсів для нормального функціонування. Якщо це буде тривати тривалий час — настануть незворотні наслідки для здоров’я.

При цьому вага може залишитися на колишньому рівні.

Міф 2. Ожиріння залежить від кількості споживаного жиру.

Таке твердження може бути застосовано далеко не для всіх. Знову через потайливу роботу організму, що людина в принципі не може контролювати ззовні. Хтось може їсти булки з булками і відчувати себе прекрасно, а комусь достатньо на цю булку подивитися, щоб отримати пару зайвих кілограмів.

Що робити? Лікувати гормональний дисбаланс, який не дає людині тверезо оцінювати потреби свого тіла, а тому засвоювати те, що їй вже дали, перш, ніж вимагати нової порції їжі.

Міф 3. Спорт-панацея при схудненні.

Людина може контролювати кількість споживаних калорій, але не в змозі відстежувати їх витрату і розподіляти, на що саме вони будуть витрачені. Обмежуючи себе в харчуванні і виснажуючи тренуваннями, ви можете включити ненароком режим економії не для області талії і стегон, для яких, власне, все і затівається, а, наприклад, для мозку.

Просто організм раптом чомусь вирішить, що при такому безжальному до себе ставленні, людині мозок вже більше не потрібен, раз він їм все одно не користується.

До речі, в активній фазі своєї діяльності мозок здатний споживати до 50 відсотків всієї одержуваної з їжею енергії.