Нормально працює печінку очищає кров, допомагає перетравлювати їжу і бореться з інфекціями. Вона може також, подібно до супергероїв на зразок Росомахи або Дедпула, відновлюватися і замінювати пошкоджені тканини новими клітинами.

6 ранніх ознак ураження печінки

Але якщо щось заважає роботі нашої печінки (або її відновленню після ушкодження), тоді здоров’я організму і навіть життя можуть наразитися на небезпеку. Це можуть бути запальний процес, рубці, рак або вживання сильнодіючих ліків. І хоча печінку захована глибоко в тілі, ознаки її поразки можуть проявлятися зовнішньо.

1. Пожовтіння шкіри

Якщо печінка не може функціонувати належним чином, в крові накопичується жовтувата речовина – білірубін. Він надає жовтий колір шкіри і білків очей. І коли печінку через пошкодження не може переробити цей білірубін, виникає жовтяниця. Такими пошкодженнями можуть бути гепатит, рак, надмірне споживання алкоголю, ураження токсичними речовинами і різними інфекціями.

2. Зміна кольору виділень

Жовтяниця може також змінювати колір сечі на темний і стільця на світлий.

3. Сверблячка

Ураження печінки може виявлятися в таких неприємних відчуттях, як свербіж шкіри. Крім цього, можуть виникнути також ниркова недостатність, проблеми зі щитовидною залозою і рак. Сверблячка зазвичай вражає все тіло. При цьому шкіра може виглядати цілком нормальною, за винятком розчесаних місць.

4. Крововилив

Печінка виробляє речовини, необхідні для згортання крові. Коли печінка хворіє, вона припиняє їх вироблення. Тому люди, у яких уражена печінка, частіше схильні до кровотеч і появам синців.

5. Набряки

Коли печінка не справляється зі своєю роботою, організм може почати накопичувати рідину, яка накопичується в черевній порожнині і ногах, і призводить до появи набряків.

6. Відсутність явних ознак

Іноді немає ніяких ознак, що що-небудь не в порядку. У половині випадків захворювань печінки симптоми або не виявляються взагалі, або проявляються слабо. Мають місце такі відчуття, як слабкість, стомлюваність, небажання рухатися, свербіж шкіри.

Якщо залишити ці ознаки без уваги, ураження печінки посилиться і побічні ефекти стануть серйозніше. Так, судини, що ведуть до печінки, можуть лопнути. Це призведе до накопичення токсинів в мозку, що позначиться на його роботі. Може також виникати нудота і діарея. При подальшому ураженні печінки людина стає розсіяним, його постійно хилить на сон. Виникає ризик коми і навіть смерті. В цьому випадку єдиним виходом може стати трансплантація, тому так важливо звертати увагу на ранні ознаки неполадок в роботі печінки і вчасно вживати заходів захисту. Бережіть свою печінку!

Джерело: HeadInsider