Наукові дослідження останніх років говорять про те, що ці правила вже застаріли і не вимагають обов’язкового дотримання.

Правило перше: обов’язковий ситний сніданок. Снідати корисно, але в реальності фізіологічна потреба організму в сніданку у всіх різна. Вчені відзначають, що необхідність сніданку визначається індивідуальними біоритмами людини. Якщо голод пробуджується тільки через кілька годин після підйому з ліжка, то ситно снідати людині з такою особливістю не обов’язково – досить перекусити чимось легким. Дослідники відзначають, що щільний сніданок актуальний тільки в тому випадку, коли людина зазнає протягом дня серйозні фізичні навантаження. Згідно даним, отриманим вченими Китайського університету Сянгана (Гонконг), в ранкові години через низький вміст глюкози відбувається максимальне накопичення жирових відкладень, і живильними речовинами сніданки лише підсилюють цей процес зростання жирової тканини.

Читайте також:  Лікарка назвала два фрукти, які можуть знизити ризик розвитку гіпертонії

Правило друге: виключити з харчування солодощі. На думку лікаря-ендокринолога й дієтолога Катерини Александрової, якщо у людини немає проблем з вагою, немає порушень вуглеводного обміну, то в помірній кількості солодощі анітрохи не завадять. І навіть за наявності зайвої ваги або цукрового діабету, вважає дієтолог, можна не відмовлятися від солодощів остаточно, хоча надавати перевагу все ж краще натуральним цукрозамінникам. Солодощі – джерело глюкози, яка потрібна головному мозку для нормального функціонування. Крім того, вони грають роль антидепресантів. Набагато більш ефективним, ніж харчування, позбавлене швидких вуглеводів, для підтримання здоров’я є збалансований раціон з достатньою кількістю білка, клітковини і корисних жирів, в якому солодкі присутня як приємне доповнення.

Читайте також:  Тип продуктів, який особливо корисний для літніх

Правило третє: пити від 2 літрів води в день. Насправді, відзначають фахівці, потреба в рідині для кожної людини індивідуальна. Щоденна норма рідини розраховується за формулою: 30 мл рідини на кожен кілограм ваги. Причому розрахунок потрібно вести, базуючись не на реальній вазі, а на нормальній при зростанні ІМТ людини (індекс маси тіла). Тобто людям з надмірною вагою не потрібно пити більше води. Більшість фахівців сьогодні сходяться на думці, що у здорових людей організм сам ефективно регулює потребу у воді, і сигналом про необхідність пити воду є почуття спраги. Необхідність споживання рідини залежить від безлічі факторів: віку, ваги, ступеня активності, температури повітря.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News