Всі знають, що фастфуд може серйозно нашкодити фігурі людини і навіть здоров’ю. Але відмовити собі в задоволенні скуштувати смачний бургер з солоною картоплею фрі не кожен в силах. Дійсно, навіть на самому правильному харчуванні людина не впевнена в тому, що вона ніколи не доторкнеться до чогось шкідливого, але дуже смачного. Однак існує деякі правила, які дозволяють людям їсти фастфуд і не товстіти. Про них сьогодні і піде мова.

Вирішіть, як часто можете дозволити собі шкідливий

Правильне харчування може втомлювати людину, адже заборонені продукти постійно знаходяться в зоні видимості. Навіть фитоняшки не відмовляють собі в задоволенні іноді з’їсти що-небудь таке, щоб вгамувати психологічний голод. Щоб бути як ці люди, які вміють включати в раціон фастфуд, потрібно визначити, скільки разів на тиждень ви можете дозволити собі відпочинок від правильного харчування. Це не говорить про те, що фастфуд має стати основою вашого харчування. Якщо ви кожен день будете їсти шкідливу їжу, то метод просто не буде працювати. До того ж деякі продукти потрібно замінити на інші, а частина взагалі виключити з раціону. Так, білий рис краще замінити на коричневий, звичайні макарони — на ті, що зроблені з твердих сортів пшениці. При дотриманні цих правил та включенні, наприклад, раз в тиждень шоколадки або бургера, ви зможете схуднути. Так звані читмилы практикують багато спортсменів.

Ставте чітку мету

Мета «схуднути» не є такою метою. Потрібно вказувати конкретну кількість кілограмів, які хочете скинути, сантиметрів на талії, від яких хочете позбутися. Те ж саме стосується і їжі. Наприклад, знижувати кількість з’їденого солодкого, а не відразу відмовлятися від нього. Сьогодні ви їсте три тістечка замість п’яти, а завтра всього одне. У підсумку ви зможете знизити кількість споживаного фастфуду та іншої шкідливої їжі, але при цьому не виключати з раціону назовсім.

Їжте повільно

Не дарма різні дієтологи говорять про те, що прийом їжі повинен бути тривалим по часу. Людина повинна насолоджуватися кожним шматочком з’їденого. Чим довше триватиме прийом їжі, тим менше ви зможете з’їсти. А як відомо, фастфуд споживають вкрай швидко, відповідно, і з’їдають більше, ніж того вимагає організм. Якщо ви будете ретельно пережовувати кожен шматочок бургера, відчуєте насичення ще до того, як його доїсте.

Припиніть доїдати все до кінця

Продовжуючи минуле правило, варто сказати, що не потрібно весь час слухати маму і доїдати все до кінця. Справа в тому, що порції можуть бути занадто великими, особливо якщо ви не накладали собі їжу самі. Не потрібно догоджати кожному, намагатися не образити господиню або батьків. Ваше: «Я наївся», буде більш ніж значним аргументом у разі, якщо ви більше не хочете їсти.

Не їжте фастфуд на порожній шлунок

Досить часто люди, переходячи на правильне харчування, обмежують кількість здорової їжі на користь шкідливої. Але це неправильно, так як самовладання людини знаходиться на низькому рівні, коли ми голодні. Велика ймовірність з’їсти більше покладеного. Домовтеся з самим собою, що зможете дозволити собі фастфуд, але тільки в тому випадку, якщо з’їсте щось правильне.

Рахуйте калорії

Підрахунок калорій багатьом здається досить клопіткою справою. Втягнувшись, ви розумієте, що жити без цього не можете. Благо, зараз не доводиться вручну записувати в «щоденничок харчування» все з’їдене і вираховувати калорії — за вас це зроблять електронні лічильники, які доступні для всіх смартфонів. Просто вносіть страви в щоденний раціон, в тому числі і те, що належить до фастфуду, щоб стежити за своїм харчуванням. Так ви зможете не вийти за рамки загальної калорійності і в той же час дозволити собі щось таке.

Вибирайте правильний фастфуд

При слові «фастфуд» в голові, мабуть, кожної людини спливають образи картоплі фрі, газованої води і бургера. Але навіть шкідлива їжа може бути відносно корисною. Зараз більшість закладів громадського харчування розробили позиції, які дозволяють людині, що стежить за фігурою, теж харчуватися такою їжею. До них можна віднести різні салати, соки, навіть деякі десерти. А замість бургера завжди можна вибрати рол з мінімальною кількістю калорій. Не забувайте контролювати об’єм порції, щоб не з’їсти більше покладеного.

Правильні добавки в фастфуд

Досить часто касири в ресторанах швидкого харчування пропонують різні добавки до обраної вами страви. Потрібно бути трохи хитрішим, щоб шкоди для фігури було менше. Замість сиру і бекону попросіть добавку у вигляді огірочків і салату, відмовтеся від солі для картоплі фрі, вибирайте м’ясо, обсмажене на грилі, а не в маслі. Соуси слід подавати окремо, а не заливати все блюдо. Замість майонезу або сметани візьміть оцет або олію.

Вибирайте українську кухню

Знамениті міжнародні мережі ресторанів швидкого харчування не відрізняються малою калорійністю страв. А от заклади української кухні будуть набагато кориснішими. Якщо голод вас сильно замордував, то краще відправитися саме в таку забігайлівку, де швиденько перекусити млинцями, наприклад. Це у стократ безпечніше, ніж картопля фрі з бургерами, запиті газованою водою.

Але якщо поблизу немає таких закладів, а голод втамувати хочеться, то можна взяти два бургера. Так, ми не помилились, саме два. Приберіть з них булочки, залиште котлети з овочами, які можна без побоювання їсти. Це не так сильно зашкодить вашій талії. Крім того, краще вибирати не свинячі страви, а виконані з яловичини або ще краще курки. У цих видах м’яса набагато менше жиру. А на десерт замість пиріжка краще з’їсти яблуко, морквяні палички або часточки з фруктів. Замість газованої води варто пити чисту воду або чай.

Не беріть «дієтичні» страви

Не все, що позначене словом «дієтичний», насправді є таким. Уточнюйте склад, калорійність страв, якщо хочете стежити за фігурою та їсти фастфуд. Тільки так ви зможете зрозуміти, яке страва буде більш дієтичним.