Багато людей уникають громадських туалетів, бо вважають їх занадто брудними і становлять загрозу здоров’ю з точки зору небезпечних бактерій. Проте вчені з Університету Чикаго з’ясували, що значна кількість публічних туалетів з точки зору ризику інфекцій не більше заразні, ніж стандартні домашні туалети.

Американські мікробіологи вирішили вивчити кількість бактерій і вірусів в чотирьох вибраних навмання публічних туалетах Чикаго. Вони виявили, що в цих приміщеннях міститься значна кількість бактерій, які живуть на шкірі людини і на оточуючих поверхнях. Фекальні бактерії, які викликають хвороби присутні в туалетах, проте їх кількість становила менше 15% загальної популяції мікроорганізмів, як відзначають дослідники.

Читайте також:  Підвищений тиск до 40 років: на які ризики для здоров'я він вказує?

Нарешті, саме ці бактерії зникали найшвидше. Фекальні бактерії є більш небезпечними, ніж ті, що живуть на шкірі, але вони ж і вмирають швидше, коли піддаються холодній температурі, сухості і насиченому киснем середовищі в публічному туалеті, як каже автор дослідження Шон Гіббонс. Бактерії, що живуть на шкірі, є більш стійкими. З часом саме вони найчастіше і зберігаються на поверхнях в туалетах.

Що до рівня бактеріальної загрози для людини, то публічні туалети виявилися не більш брудними, ніж середньостатистичні домашні. Однак, незважаючи на цей факт, люди все одно повинні ретельно мити руки після відвідування публічного туалету, так само як і протягом усього дня, як підкреслюють вчені.

Читайте також:  Медики назвали неочевидні ознаки густої крові

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СУШАРКИ ДЛЯ РУК ПОШИРЮЮТЬ БЕЗЛІЧ БАКТЕРІЙ

МЕДИКИ ПЕРЕВІРИЛИ ЧИ ЗАРАЗНЕ СИДІННЯ УНІТАЗУ

ЛІД У ФАСТ-ФУДАХ ВИЯВИВСЯ БРУДНІШИМ ЗА ВОДУ З УНІТАЗУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News