Довгий час дослідники вважали, що тривалість життя людини насамперед визначається генетикою та сімейним анамнезом. Однак потім фахівці виявили, що у цьому відіграють роль та інші фактори, зокрема довкілля, спосіб життя, соціально-економічний статус, психічне здоров’я.

У бесіді з порталом Eat This Not That доктор медицини Майкл Ройзен дав три прості поради для збільшення тривалості життя.

Тренуйте свій мозок

За словами фахівця, з віком слід приділяти увагу не лише здоров’ю тіла, а й здоров’ю мозку. Для цього важливо тренувати його. Це можуть бути різні ігри на швидкість, а також мобільні програми для тренування та розвитку мозку.

Дослідження, опубліковане в Scientific Reports, показало, що використання таких ігор незалежно від віку учасників дозволило збільшити їх когнітивні показники та швидкість обробки інформації. “Це дозволяє припустити, що люди похилого віку можуть поліпшити свої когнітивні здібності за допомогою таких ігор”, – зазначили вчені.

Керуйте стресом та спілкуйтеся з людьми

Ройзен порадив навчитися керувати рівнем стресу, ставити собі за мету, а також брати участь у житті суспільства. За його словами, це є важливими аспектами довголіття. Одне гарвардське дослідження показало, що перебування у співтоваристві та відчуття щастя у відносинах можуть бути важливішими для тривалості життя, ніж гени.

Не забувайте про корисні продукти

Лікар Ройзен навів кілька прикладів продуктів для довголіття. “Спробуйте пити чорну каву без вершків та підсолоджувачів, зварену через фільтр, і насолоджуйтесь такими продуктами, як авокадо, лосось та чорниця”, – зазначив він. Також важливо регулярно вживати фрукти та овочі, продукти, багаті на клітковину та корисні жири.