Більшість із нас хочуть прожити довге та здорове життя, але питання у тому, як це зробити. Дослідження показали, що певну роль у цьому відіграє генетика, але більший внесок роблять дієта і спосіб життя. Ось чому багато вчених звертаються у своїх дослідженнях до “Блакитних зон світу” – п’яти регіонів планети, де спостерігається найбільша кількість довгожителів. Хоча в кожній зоні є власні звичаї, унікальні для місцевості і культури, дослідники виявили серед них загальні фактори, що сприяють довголіттю.

Поживний сніданок

За словами Дена Бюттнера, засновника проекту Blue Zone Project, найстаріші люди світу майже завжди починають свій ранок із поживного сніданку. Причому ранковий прийом їжі стає найбільшим за день. Протягом решти часу довгожителі їдять дуже мало.

Читайте також:  Корисний перекус, який може збільшити тривалість життя

У раціоні мешканців “блакитних зон” основне місце займають овочі, фрукти, бобові та цільнозернові продукти. Наприклад, жителі Нікої щоранку їдять рис, квасолю та банани. При цьому найстаріші люди у світі часто уникають червоного та обробленого м’яса, тому на їхньому столі не можна знайти бекон або ковбасу.

Крім того, довгожителі п’ють каву. Насправді одним із найкорисніших способів приготування кави вважається грецька – каву насипають у гарячу воду, додають цукор і варять, поки вся гущавина не опуститься на дно. Головне – не додавати в напій надто багато вершків та цукру.

Легка вечеря

Останній прийом їжі за день повинен бути легким і меншим, ніж сніданок. Крім того, вечеряти краще зарано, щоб дати організму час переварити їжу, перш ніж піти спати.

Читайте також:  Жир на животі: дієтолог поділилася простим лайфхаком для схуднення

Жителі Окінава віками практикують правило 80/20. Це означає, що вони їдять, доки не відчують ситість на 80%. Експерти радять спробувати запекти овочі з гарніром із кіноа або приготувати на грилі рибу з овочами. Багато хто з найбільш довгоживучих людей у ​​світі включають у свій раціон корисні жири, які містяться в оливковій олії та горіхах.