Дослідження показало, що з високим інтелектом відчувають менше задоволення життям, коли частота їхніх соціальних контактів збільшується.

Самотність – це почуття соціальної ізоляції, що сприймається. Як будь-яке почуття, воно може виявлятися суто індивідуально. Люди можуть вести спосіб життя одинаків і не почуватися самотніми, або можуть мати багате на соціальні контакти життя, але при цьому почуватися самотніми.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Британському журналі психології (British Journal of Psychology), на самоту нерідко тяжіють високоінтелектуальні люди. Зібрані вченими дані показали, що розумні люди відчувають менше задоволення життям зі збільшенням частоти своєї соціалізації – як і тоді, коли починають спілкуватися менше, ніж звичайно.

Чому ж тяжіння самотності пов’язане з високим інтелектом? Експерти називають кілька ймовірних причин.

Це дає їм можливість дізнаватися про щось нове. Високоінтелектуальні люди витрачають більшу частину свого часу вивчення нової інформації. При цьому вони отримують дуже об’ємне, багатогранне уявлення про речі та життя, що відповідним чином формує їхнє мислення.

Це дає час для планування. За словами вчених, люди з високим інтелектом схильні до планування та розрахунків. Тому у них немає проблем із проведенням часу – вони завжди знають, чим займатимуться. Самотність, у свою чергу, дозволяє їм скласти розумний та ефективний план, ретельно обміркувати свої рішення.

Вони не потребують визнання. Багато людей шукають визнання своїх зусиль і заслуг, але високоінтелектуальних людей чужа думка про них мотивує не дуже – вони добре знають про свої здібності і часто не шукають схвалення, не відчувають необхідності пристосовуватися.