Занадто тривалий денний сон вчені вважають неправильним і пов’язують із такою звичкою підвищений ризик серцево-судинних захворювань.

Деякі дослідження останніх років почали показувати, що денний сон може збільшувати ризик деяких проблем зі здоров’ям, пише Express Health. Зокрема з’являються свідчення того, що денний сон здатний впливати на серцево-судинну систему. Вчені з Японії, чия робота була опублікована в журналі Sleep, дійшли висновку, що «занадто тривалий сон вдень може збільшити ризик серцево-судинних захворювань на 82 відсотки».

Висновки фахівців було зроблено після аналізу 21 обсерваційного дослідження за участю 307 237 осіб. Дослідники зробили висновок, що небезпечним для здоров’я серцево-судинної системи є денний сон, який триває довше години. Крім того, їх розрахунки говорять про те, що неправильний денний відпочинок, окрім проблем із серцем, сприяє розвитку діабету – «ризик розвитку діабету зростає на 46 відсотків, якщо денний сон триває більше години».

Читайте також:  Життя у маленькій квартирі може погано впливати на здоров'я

Вчені відзначають, що сон є важливим компонентом способу життя людини, і саме денний сон може мати як позитивний, і негативний вплив на загальний стан здоров’я – але чомусь, це досі залишається не зовсім зрозумілим. У недавньому дослідженні, проведеному Американською кардіологічною асоціацією (AHA), було виявлено: у людей (вік від 40 до 69 років), які регулярно сплять вдень, ризик інсульту підвищено на 24 відсотки.

З урахуванням виявленої тенденції фахівці радять не спати довго вдень. При підвищеній сонливості слід звертатися до лікаря.