Напевно, кожному з нас доводилося стикатися з побутовими опіками. Обшпаритися окропом або обпектися розпеченим металом в кухні – простіше простого. І якщо легкі опіки проходять швидко і без сліду, то з опіками 2-3 ступеня все набагато складніше. Дізнайтеся, як прискорити процеси загоєння шкіри при опіках.

Лікування опіків – процес досить складний і трудомісткий. При серйозних опіках процес регенерації шкіри йде повільно, а на місці травми часто залишаються рубці. Для того щоб прискорити процес загоєння і знизити ймовірність рубцювання після опіків, необхідно негайно приступати до комплексного лікування. Ми тут не будемо говорити про першу допомогу при опіках, а торкнемося лише про ті заходи, які допоможуть вам швидко і ефективно відновити шкірний покрив після опіку.

Сонячні опіки

При сонячних опіках вам в першу чергу слід утриматися від прогулянок під сонцем до повного відновлення шкірного покриву. Якщо ви обгоріли на сонці, то намагайтеся носити вільний одяг з натуральних тканин, а також застосовуйте ліки, що прискорюють процес регенерації шкіри. До таких засобів відносяться:

  • препарати з пантенолом;
  • тоніки і лосьйони, що містять екстракт алое-вера;
  • болезаспокійливі препарати – при вираженому больовому синдромі;
  • тоніки з вітаміном С, які сприяють регенерації шкіри.
Прискорюємо регенерацію шкіри після хімічних опіків

Пам’ятайте, що хімічний опік – серйозна травма, яку не варто лікувати самостійно. Обов’язково зверніться до лікаря. Для прискорення загоєння хворому можуть призначатися препарати, що підвищують імунну систему, місцеві препарати, що покращують процеси регенерації, а також антибактеріальні засоби (для запобігання розвитку інфекційних процесів).

лікування опіків

Чим собі допомогти при термічному опіку

Найчастіше заходи з лікування термічних опіків майже такі ж, як і у випадку з сонячними опіками. Залежно від ступеня опіку лікування в даному випадку може тривати роками. Для прискорення процесу лікування необхідно збагатити свій раціон харчування вітамінами А, В, С і Е. Також важливо регулярно застосовувати місцеві препарати проти рубців, які дозволять зменшити (або повністю позбутися) післяопікові шрами.

Опік шкіри може ускладнитися місцевим інфекційним процесом. У цей період важливо обробляти поверхню травми антисептиками, а також зміцнювати імунітет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 СПОСОБІВ ЗНЯТТЯ БОЛЮ ПРИ ОПІКАХ

ХІМІЧНІ ОПІКИ – 5 ФАТАЛЬНИХ ПОМИЛОК ПРИ НАДАННІ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

ОПІК ОКРОПОМ – ЧОГО РОБИТИ НЕ МОЖНА