Щоб збільшити тривалість життя, потрібно дбати про все тіло, у тому числі про вени. Справа в тому, що ускладнення від їх поганого стану мають не лише косметичний характер, а варикозне розширення вен може мати серйозні наслідки для здоров’я. Наприклад, у людей із цією недугою частіше розвивається тромбофлебіт – запалення стінок вен, у яких формується тромб.

Більшість людей не знають, як доглядати свої вени для того, щоб запобігти небезпечним наслідкам. Професор, провідний венозний хірург Марк Уайтлі, розповів Express.co.uk про те, як правильно доглядати вени. У цьому допоможуть найпростіші ранкові звички.

Вправи

Насамперед спеціаліст пропонує приділяти увагу регулярним вправам з ранку. Нічого інтенсивного та складного робити не потрібно. “Регулярні фізичні вправи та підтримання активності дуже важливі для покращення кровотоку та кровообігу. Найкраща вправа для вен на ногах – ходьба”, – пояснив він. Також Уайтлі рекомендує займатися йогою, цей вид активності також корисний для поліпшення кровообігу.

Вода

Ще одна проста, але важлива звичка вранці – пити воду. Зневоднення може викликати проблеми з кровообігом, тому підтримувати водний баланс дуже важливо, особливо у спеку.

Вітамін C

Ще одна порада – споживання вітаміну С, який міститься у цитрусових, полуниці, болгарському перці та помідорах. “Постійне включення у сніданок великої кількості продуктів, багатих на вітамін С, – відмінний спосіб покращити загальний стан здоров’я, а також знизити ризик захворювання вен”, – зазначив Уайтлі.