Картопля, макарони, зелені банани, овес, горох, бобові культури багаті на резистентний крохмаль – цей тип харчових волокон може ефективно знижувати ризик розвитку раку.

Резистентний крохмаль містяться у багатьох продуктах, наприклад, у вареному, а потім охолодженому картоплі. Він є особливою формою вуглеводів, яка не перетравлюється в тонкому кишечнику, а ферментується в товстому кишечнику. Нещодавнє дослідження, проведене вченими з університетів Ньюкасла та Лідса, свідчить, що регулярне вживання резистентного крохмалю позитивно впливає на кишечник, перешкоджаючи розвитку колоректального раку.

“Продукти з резистентним крохмалем можуть знизити ризик розвитку раку кишечника до 60 відсотків, якщо приймати їх регулярно”, – цитує вчених німецьке видання Focus.

За словами фахівців, на резистентний крохмаль багаті зелені банани, овес, ряд круп, горох і боби, а також рис, картопля та макарони, які були охолоджені після варіння. Вони констатують, що саме цей тип вуглеводів благотворно впливає на кишкову флору, сприяючи зниженню ризику виникнення раку у верхньому відділі кишечника до 60 відсотків.

Як діє резистентний крохмаль на організм? Він не розщеплюється травними ферментами, а метаболізується бактеріями у товстій кишці, сприяючи зростанню корисної кишкової мікрофлори.

В рамках дослідження майже 1000 пацієнтів одержували резистентний крохмаль у вигляді харчових добавок протягом двох років. Його кількість приблизно відповідала кількості, що міститься в незрілому зеленому банані. В результаті вченими було зафіксовано зниження ризику раку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Саме було показано, що знижується ризик розвитку раку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, зокрема стравоходу, шлунка, жовчних проток, підшлункової залози і дванадцятипалої кишки. За даними авторів, ефект від прийому добавок із резистентним крохмалем спостерігався ще через десять років після його припинення.

«За період після спостереження у 463 учасників, які приймали резистентний крохмаль, виникло 5 нових випадків раку верхніх відділів травного тракту. У групі, яка приймала плацебо, на рак захворів 21 із 455 учасників», – уточнили автори дослідження.

Експерти припускають, що резистентний крохмаль знижує кількість жовчних кислот у кишечнику. Їх надлишок може шкодити ДНК і цим сприяти раку.