Існують «стратегії», які можна використовувати для мінімізації ризику розвитку ішемічної хвороби серця, включаючи рух, дієту та сон. Що тобі треба зробити? За словами експертів клініки Майо, “існує безліч способів знизити ризик серцевих захворювань”.

Один з таких профілактичних заходів включає рух тіла не менше 30 хвилин кожен день.

Фізична активність допомагає контролювати вагу людини, ненавмисно знижуючи ризик інших станів, які можуть спричинити навантаження на серцевий м’яз.

Маючи здоровий індекс маси тіла (ІМТ), ви можете звести до мінімуму можливість розвитку високого кров’яного тиску, високого рівня холестерину і діабету 2 типу. ІМТ 25 або вище вважається “надлишковою вагою або ожирінням”, що вказує на те, що ваше здоров’я виграє від втрати кількох фунтів.

Читайте також:  Чим корисна і шкідлива капуста і чому не рекомендують їсти її качан

Кожен повинен прагнути «помірних» фізичних вправ не менше 150 хвилин на тиждень, що означає почастішання дихання і відчуття тепла від тіла. Відмінним прикладом активності помірної інтенсивності є швидка ходьба, коли ви все ще можете говорити, але не зможете співати, рухаючи ногами.

Інші дії, що враховуються, включають: садівництво, ведення домашнього господарства та підйом сходами.

“Вам не потрібно ретельно тренуватися, щоб отримати користь, але ви можете побачити велику користь, збільшивши інтенсивність, тривалість і частоту тренувань”, – заявили в клініці Майо.

Ще одна стратегія, що допомагає запобігти розвитку серцевих захворювань, – дотримуватися корисної для серця дієти. Така дієта може допомогти захистити серце, покращити кров’яний тиск та рівень холестерину, а також знизити ризик розвитку діабету.

Читайте також:  Прийом їжі в певний час підвищує ризик інсульту

Інгредієнти для здорової серцево-судинної системи:

  • Овочі та фрукти
  • Квасоля або інші бобові
  • Нежирне м’ясо та риба
  • Нежирні або знежирені молочні продукти
  • Цільнозернові
  • Здорові жири, такі як оливкова олія

Нездорові інгредієнти, які слід обмежити, включають сіль, цукор, оброблені вуглеводи, насичені жири та алкоголь.