Можливо, соус каррі найближчим часом буде використовуватися для усунення неприємних спогадів. Дослідники з The City University of New York виявили, що куркума не дає страху відкладатися в мозку.
[ads1]

Американські вчені з’ясували що куркумін, що знаходиться в коренях індійської рослини куркума, запобігає процесу відкладення нових страшних спогадів у мозку. Більше того, куркумін допомагає видалити з мозку вже існуючі неприємні спогади, як показало дослідження. Вчені вважають, що їх відкриття буде покладено в основу розробки нових способів терапії психологічних порушень, включаючи лікування посттравматичного стресового розладу.

У ході своїх досліджень вчені натренували щурів відчувати страх, коли вони чули певні звуки. Однак насичена куркуміном дієта допомагала стирати страшні спогади з мозку гризунів. І щури, що одержували куркуму вже не відчували страху за певних звуках, у той час, як їх родичі, які дотримуються іншого раціону, явно демонстрували занепокоєння. Хоча досліди на людях ще не проводилися, автор дослідження професор Гленн Шаф запевняє, що куркумін можна буде використовувати для лікування посттравматичного стресового розладу.

Спогади формуються в мозку людини в якості нових зв’язків між нейронами. Спочатку вони є дуже крихкими, але згодом стабілізуються і переходять в режим довгострокового зберігання або консолідації. Коли ці спогади витягуються людиною, то вони тимчасово дестабілізуються в мозку, знову перетворюючись на нові спогади. Якщо нічого не відбувається, то вони знову переходять в режим довгострокового зберігання. Однак вплив куркуміну, як показав експеримент, здатний стирати вже існуючі неприємні спогади і не давати відкладатися новим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛЮДИНА ВСЕ ЗАПАМ’ЯТОВУЄ ПО ЗАПАХУ

ЯКІ ПРОДУКТИ КОРИСНІ ДЛЯ ПЕЧІНКИ

7 ПРОДУКТІВ ДЛЯ МОМЕНТАЛЬНОЇ ДЕТОКСИКАЦІЇ