Розбираємо детально всі фактори, які можуть спровокувати появу молочниці, і розповідаємо, як правильно її позбутися.

Причина молочниці — грибки Candida, які постійно знаходяться в жіночій мікрофлорі. Найчастіше вони безпечні і навіть корисні, тому що беруть участь у підтримці кислотно-лужного балансу, а це дуже важливо для запліднення. Поки кількість цих грибків в нормі, ніяких неприємних симптомів немає. Але як тільки грибки починають активно розмножуватися, може виникнути запальний процес — це і є молочниця (кандидоз).

Симптоми молочниці важко не помітити. Зазвичай це відчуття свербіння і печіння в піхву, виділення, набряклість і дискомфорт під час сексу. Але самолікування в цьому випадку — далеко не найвдаліший варіант. По‑перше, молочницю можна сплутати з іншими захворюваннями. А по-друге – без допомоги лікаря неприємності можуть затягнутися на кілька місяців.

Читайте також:  Скільки годин ви спите щоночі? Це може вплинути на тривалість вашого життя

Отже, що може стати причиною молочниці і що робити, щоб від неї позбутися?

Перше, що потрібно пам’ятати: кандидоз — це не венеричне захворювання. Його причиною зазвичай стають інші фактори.

Гормональний дисбаланс

Під час вагітності, при прийомі протизаплідних таблеток і в дні перед менструацією ризик молочниці зростає. Справа в тому, що підвищення рівня деяких гормонів викликає зміни в мікрофлорі піхви. Середовище стає більш лужним, і створюються сприятливі умови для розмноження грибків.

Що робити? Завжди підбирайте протизаплідні таблетки під наглядом лікаря. Будьте уважні до свого здоров’я і не займайтеся самолікуванням.

Слабкий імунітет і прийом антибіотиків

Знищуючи небезпечні бактерії, ми разом з ними знищуємо і корисні. Імунітет при цьому може знижуватися. А якщо корисних лактобактерій стає менше, то грибки Candida починають розмножуватися швидше.

Читайте також:  Як захиститися від серцево-судинних захворювань: нові європейські рекомендації

Що робити? Слідкуйте за імунітетом! Правильне харчування, фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі, достатня кількість сну — ось кращі друзі вашого організму. Пам’ятайте, що ваше здоров’я багато в чому залежить від повсякденних звичок, а чарівної таблетки, яка миттєво покращує імунітет, не існує!

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News