Відмова від нездорової їжі вже давно вважається найбільш розумним підходом, коли мова стосується хорошого здоров’я і довголіття. Проте нове дослідження виявило три корисні продукти, які можуть збільшити тривалість життя на 10 років.

У науковій роботі, проведеній вченими з Бергенського університету в Норвегії, були проаналізовані різні дані, отримані Global Burden of Diseases Study. З їх допомогою дослідники побудували модель для оцінки очікуваної тривалості життя на основі певних змін в раціоні харчування.

Результати, опубліковані в медичному журналі PLOS Medicine, показали, що молоді люди можуть прожити на 10 років довше, якщо включать в свою дієту кілька продуктів. При цьому у літніх людей подібні рішення призвели до менших змін, проте вони все ще були значними.

Читайте також:  Вчені з Гарварду назвали п'ять «простих звичок», які здатні продовжити життя на 10 років

Зокрема, було виявлено, що при переході на правильне харчування у віці 20 років тривалість життя збільшувалася більш ніж на 10 років. Найбільший показник спостерігався серед жінок і чоловіків, які почали вживати бобові, цільнозернові продукти і горіхи.

Крім того, до значних поліпшень призвело скорочення вживання червоного і обробленого м’яса. Дослідники також відзначили, що внесення подібних змін в раціон у людей у віці 60 років може збільшити тривалість життя жінок на вісім років, а чоловіків – на 8,8 року. Коли на дієту переходили літні у віці 80 років, середня тривалість життя збільшилася на 3,4 року.

Читайте також:  Названо 5 причин проблем із кров'яним тиском