Сомнолог Нарван Аміні розповіла, що неправильна поза для сну провокує деменцію. Згідно з його твердженням, при даному захворюванні послаблюються когнітивні функції, і виникають проблеми з пам’яттю.

Деменція може виникнути внаслідок віку та генетики, а також здорового способу життя, включаючи харчування, фізичну активність та сон. Аміні повідомила, під час сну людина приймає пози, які впливають на стан нервової системи.

«Ми змогли виявити, що сон на боці – найкорисніший для нормального функціонування мозку людини. За допомогою даного положення мозок швидше очищає інтерстиціальні відходи. Таким чином людина отримує велику кількість переваг, у тому числі зменшується ризик виникнення неврологічних недуг, зокрема хвороба Паркінсона або хвороба Альцгеймера», – заявила фахівець.

Читайте також:  Експерти назвали 7 унікальних цілющих властивостей морквяного соку

Сомнолог повідомила, щоб підтвердити дану теорію, необхідно провести додаткові дослідження. За її словами, найбільш нерекомендуемой позою є положення на животі. В результаті цього виникають хворобливі відчуття спині і шиї, скутість суглобів і м’язів.