Очі можуть багато розповісти про здоров’я людини. Фахівці стверджують, деякі зміни в органах зору можуть свідчити про серйозні порушення в роботі організму.

У розмові з Express.co.uk директор з клінічних послуг британської мережі магазинів оптики Джайлз Едмондс пояснив, що звернути увагу слід у тому числі на зміну кольору очей.

Червоні плями

Червоні плями на передній частині очей часто можуть бути спричинені пошкодженням кровоносних судин. За словами фахівця, в більшості випадків турбуватися нема про що, проте якщо очі залишаються червоними досить довго, їх потрібно перевірити. Це може бути ознакою високого артеріального тиску.

“У пацієнтів з високим кров’яним тиском може розвинутися стан, званий гіпертонічною ретинопатією, при якому стінки кровоносних судин потовщуються, звужуються та обмежують кровообіг”, – додав Едмондс.

Синє кільце

Іноді, особливо з віком, навколо райдужної оболонки ока з’являється блакитне кільце. Це спричинено відкладеннями холестерину в очах. “Вони частіше зустрічаються у людей віком 60 років і старших, і зазвичай нема про що турбуватися. Однак, якщо кільця з’являються у віці до 40 років, може бути більший ризик розвитку серцевих захворювань”, – пояснив фахівець.

Жовтий відтінок

Зазвичай пожовтіння очей викликане жовтяницею. Це наслідок підвищення концентрації загального білірубіну у плазмі крові. Жовтяниця може бути ознакою проблем з печінкою, жовчним міхуром і підшлунковою залозою, сказав Едмондс.