Настання інфаркту в основному характеризується сильним болем у грудях, через що людина прагне якнайшвидше звернутися до лікаря. Однак цього типового симптому може і не бути, тоді йдеться про так званий німий інфаркт. Найчастіше за такого серцевого нападу з’являється страх смерті. Про це та інші ознаки інфаркту, які легко проігнорувати, розповів доктор медичних наук кардіолог Заур Шугушев.

“Існує так званий німий інфаркт, або безболісний інфаркт. Це коли відбувається інфаркт, тобто некроз тканин серця, а людина почувається майже нормально, болю немає. Стан у нього критичний і померти він може будь-якої миті, але самопочуття цілком задовільний”, – сказав лікар.

За його словами, найчастіше “німий” інфаркт відбувається у людей із цукровим діабетом другого типу. Справа в тому, що при цьому захворюванні уражаються нервові закінчення і людина не відчуває, що у неї відмирає частина серця.

Симптоми безболевого серцевого нападу

  • Страх смерті. Людина раптово з’являється необгрунтоване відчуття, що може померти будь-якої миті. Під час загибелі клітин міокарда відбувається викид певних речовин, які діють нервову систему і викликають таке почуття.
  • Різка незрозуміла слабкість.
  • Холодний липкий піт. Не такий, що виступає при фізичних навантаженнях.
  • Дискомфорт у нетипових місцях, таких як щелепа, область шиї, ліва рука та живіт.

Заур Шугушев підкреслив, що при появі цих симптомів серце може відмовити будь-якої миті, тому не можна втрачати жодної хвилини. До початку лікування має пройти не більше трьох годин, попередив лікар.

“Ідеальне вікно від виникнення симптомів до отримання хірургічного лікування – це три години, так звані три золоті години. Якщо в цей період пацієнт потрапляє до хірурга, то до 80% маси міокарда лівого шлуночка, який гине, можна врятувати”, – пояснив Заур Шугушев. .