Купання в крижаній воді стає все популярнішим. Це породжує все більшу кількість міфів. Давайте розберемося.

Лікар-терапевт Аксінья Ващенко розповіла, що існує 4 думки про користь загартовування, які можуть нашкодити здоров’ю.

Думка №1

Після купання в ополонці у людини підвищується температура, що, з одного боку, допомагає боротися з хворобами, з іншого – дає непотрібне навантаження на внутрішні органи. Це не так. Як пояснює лікар-терапевт Аксінья Ващенко, відчуття жару після купання чисто суб’єктивні.

– При зануренні в холодну воду відбувається викид глюкози і адреналіну в кров, що розкриває додаткові резерви організму. Температура при цьому не підвищується. Додаткового навантаження на органи немає, – вважає фахівець.

Читайте також:  Вчені виявили продукти, які знижують ризик передчасної смерті

Думка №2

Заняття моржуванням застрахують людину від простудних захворювань. Це твердження вірне тільки частково. Тренування прихованих резервів організму, безумовно, активує імунітет, але берегтися від хвороб все-таки варто. Моржі теж хворіють. І вже, тим більше, не варто використовувати зимові купання для лікування. Тільки як один із способів профілактики.

Думка №3

Моржування призводить до залежності. У цьому є частка істини. Залежність полягає в звиканні до гормональних сплесків, які виникають при зануренні в крижану воду. Так, що зловживати цим теж не варто. Оптимальне застосування ополонки – два рази в тиждень.

Думка № 4

Моржування корисне всім. Не будьте самовпевнені. Медичні протипоказання існують. Це гіпертонія і захворювання серцево-судинної системи, захворювання нирок і гінекологічні проблеми, а так само деякі види алергії. Але навіть при відсутності заборон не варто відразу ставити рекорди загартованості. Починати потрібно поступово, з холодного душу і розтирання снігом, з занурення в холодну воду всього на кілька секунд. Намагайтеся не мочити голову і не робіть це на самоті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News