Багато продуктів і напоїв здатні серйозно вплинути на стан здоров’я. Якщо одні призводять до небезпечних захворювань, то інші, на думку вчених і медиків, можуть зміцнити організм і наблизити до довголіття.

Деякі дослідники і лікарі переконані, що в список останніх входить один з найпопулярніших напоїв у світі. Йдеться про каву, пише Express.

За словами кардіолога Леонарда П’янко, у складі цього напою є антиоксиданти, здатні зменшити запалення в організмі. “Були також проведені дослідження, що показують, що кава може знизити ризик розвитку раку печінки, хвороби Паркінсона, хвороби Альцгеймера, серцевих захворювань, раку товстої кишки та інсульту”, – заявив фахівець.

При цьому, зауважив доктор, додавання великої кількості вершків і цукру може звести нанівець подібні переваги для здоров’я. За словами П’янко, найкраще ароматизувати каву за допомогою несолодкого молока і низькокалорійних спецій, включаючи мускатний горіх і корицю, які, за даними кардіолога, допомагають стабілізувати рівень цукру в крові.