Лікарі назвали напої, які на їхню думку можна сміливо віднести до найшкідливіших для шлунка. Система травлення людини з такими напоями справляється погано, або не справляється зовсім.

Перший тип найшкідливіших для шлунка напоїв: алкоголь. За словами експертів, алкоголь діє на шлунок як агресивний токсин. Головний компонент спиртних напоїв – етанол, а також ацетальдегід – продукт, що утворюється в результаті засвоєння алкоголю організмом, дають канцерогенний ефект, порушуючи роботу клітин шлунка.

Другий тип найшкідливіших для шлунка напоїв: коктейлі. Спиртні напої, що містять у своєму складі цукор або хімічні добавки (лікери, коктейлі з газованими напоями) позбавлені поживних речовин, але при цьому багаті калоріями. Крім того, в них багато речовин, які шлунок просто не здатний ідентифікувати, що може руйнувати баланс його бактеріальної флори і пошкоджувати слизову.

Третій тип найшкідливіших для шлунка напоїв: чай і кава. Напої, які вживаються мільйонами людей для бадьорості, здатні викликати здуття живота і також сприяють появі таких руйнівних для слизової шлунка явищ, як ерозії і виразки. Це, перш за все, стосується тих, хто п’є багато кави і чаю.

Четвертий тип найшкідливіших для шлунка напоїв: енергетики. Алкоголь і стимулюючі компоненти, що входять до їх складу в деяких випадках здатні привести до алкогольної коми, констатували вчені. Ці напої здатні викликати загострення гастриту, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

Що особливо шкідливо? Ні в якому разі не можна поєднувати прийом енергетичного напою з алкоголем. Ці напої протилежні по
дії: один стимулює, а інший розслабляє. Кофеїн в енергетиках посилює дію алкоголю на мозок. Наслідки такого змішування можуть бути найбільш плачевними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОПУЛЯРНІ ПОЄДНАННЯ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ШКОДЯТЬ

Джерело: МедікФорум