Хвороби вуха-горла-носа або ЛОР-органів в літній сезон – типова картина для лікарів. Фахівці розповідають, які з них особливо небезпечні.

ГРВІ. Виникненню цих інфекцій влітку сприяють перш за все різкі перепади температур, пов’язані з використанням кондиціонерів, вживанням холодних напоїв і морозива, купанням в холодній воді. Все це послаблює імунітет.

Жертвам літніх ГРВІ лікуватися потрібно так само, як в будь який інший час – повинен бути забезпечений постільний режим, також необхідні рясне тепле питво, ліки. Багато хто ставиться до літніх нездужань досить безтурботно, ігнорують потрібне лікування в повному обсязі. Тим часом, інфекція, яка переноситься на ногах, здатна дати дуже небезпечні ускладнення – наприклад, привести до пневмонії і менінгіту.

Читайте також:  Регулярне пиття кефіру та ряжанки допомагає не захворіти на діабет

Нежить. Звичайний нежить, будучи не пролікованим до кінця, здатний обернутися розвитком інфекції, що веде до гаймориту. Серед ускладнень, які можуть виникати у зв’язку з гайморитом, є дуже небезпечні – це флегмона очниці, менінгіт, абсцес мозку, сепсис.

Отит. Запальний процес у вусі часто наздоганяє влітку любителів відпочинку на воді. Справа в тому, що купання можуть провокувати як недостатню, так і надмірну секрецію вушної сірки, з чим в свою чергу пов’язано активне розмноження мікробів.

Погано лікований або не лікований отит може перейти в хронічну форму. Ускладнення ця інфекція дає рідко, вони розвиваються в основному у пацієнтів з імунодефіцитами і цукровим діабетом. Цим пацієнтам потрібно боятися некротизуючого зовнішнього отиту – при даному ускладненні запалення може торкнутися кістки черепа і мозок, що різко збільшує ризик летального результату.

Читайте також:  Ось скільки калорій ви спалюєте під час ходьби

В цілому вуха необхідно берегти від можливих бактеріальних інфекцій, в разі яких можуть з’являтися гнійні виділення. За словами лікарів, без належного лікування такі інфекції загрожують розвитком небезпечних для життя ускладнень – абсцесу мозку, менінгіту та інших.

Ангіна. Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що ангіна – це зимова хвороба. Саме влітку потрібно боятися інфекцій горла. Медики попереджають: у разі важкої ангіни можливі зараження крові, отруєння організму продуктами життєдіяльності мікробів і розпаду тканин організму. Тривала ангіна може спровокувати запалення нирок, посприяти розвитку ревматизму.

Одне з найнебезпечніших ускладнень при ангіні – абсцес глотки, при цьому збудники інфекція здатні проникнути в порожнину черепа.

Читайте також:  Лікар пояснив, як дізнатися про небезпечне для організму згущення крові

Джерело: МедікФорум