Дослідники визначили, що вік відіграє ключову роль у відносинах між технологічною багатозадачністю та пізнанням. Технології розвиваються, а дітям і підліткам набагато легше ними опановувати.

Щороку привносить у наше життя нові технології, що часом стають для людей незамінними. Це підвищує вимоги до так званої багатозадачності. Наприклад, ми застосовуємо смартфони не тільки для здійснення дзвінків, але і для активної взаємодії з навколишнім світом.

Але чи здатні ми виконувати кілька завдань на смартфоні одночасно? Наприклад, це стосується так званих багатозадачних медіа або різних платформ соціальних мереж, на які сучасна молодь часом витрачає по 10 годин на день.

Вчені з Австралії відібрали понад 1500 добровольців у віці від 7 до 70 років. Вони розповіли про факти своєї біографії та взяли участь у питанні з приводу технологічної багатозадачності, а також пройшли через тест на когнітивну багатозадачність із трьома завданнями. Усі ці тести виконувалися на цифрових планшетах.

Результати показали, що високий рівень мультимедійної багатозадачності пов’язані з підвищеними здібностями до виконання кількох завдань одночасно. Однак лише в учасників юного та молодого віку, тобто від 7 до 29 років.

При цьому багатозадачність під час використання ЗМІ виконувалася і учасниками старшого віку. Це дослідження поглиблює розуміння когнітивних здібностей людини. Щоправда, використовувалися люди, які активно відвідували науковий центр, отже спочатку мали розвиненіші когнітивні здібності.