Багато хто з нас перевертаються годинами перед тим, як зануритися в сон. Експерти-сомнологи дали поради про те, як зробити це максимально швидко.

Перша порада може здатися парадоксальною, але ви повинні переконувати себе не спати. Для багатьох людей, і особливо жертв безсоння, всі спроби заснути, які вони роблять в наказовому для себе порядку, лише збільшують рівень тривожності. А якщо людина наказує собі не спати, то навпаки, засинає набагато швидше. Такі результати давали експерименти. Особливо добре цей метод працює серед тих, до кого через підвищений рівень стресу сон взагалі не бажає приходити.

На другому етапі слід уявити собі в голові яке-небудь тихе спокійне місце. У 2002 році вчені з Оксфорда з’ясували, що подібного роду візуалізація також прискорює занурення в сон. Є дані про ефективність акупресури в цьому питанні, проте вони не є по-справжньому переконливими. І все-таки існують особливі точки на тілі, стимуляція яких допомагає здолати безсоння. Дізнатися про них можна у фахівця в даному питанні, а потім спробувати акупресуру самостійно.

Сомнологи також радять ховати годинники, які можуть говорити вам про те, як довго ви не спите, тим самим підвищуючи рівень тривожності. Допоможе теплий душ безпосередньо перед відходом в ліжко, зниження температури в кімнаті, носіння шкарпеток, 15-хвилинні заняття йогою перед ліжком, захований подалі телефон, ароматерапія, а також останній прийом їжі якомога раніше для того, щоб процеси травлення не забирали зайву енергію у засинаючого організму.

Джерело: МедікФорум