Чищення зубів – це те до чого всі звикли з дитинства і, здавалося б, що в цьому процесі може бути складного? Виявляється, більшість людей роблять помилки, які ведуть до захворювань порожнини рота. Лікар-стоматолог Марина Колесніченко розповідає, чому не варто чистити зуби «на автоматі».

Ви чистите зуби недостатньо довго

За статистикою, середній час, що витрачається на чистку зубів – 40 секунд. Це в чотири рази менше необхідного. Оптимальний час чищення зубів – 3 хвилини. Для контролю можна купити спеціальний пісочний годинник – перевертаєте, і не припиняєте чистити зуби, поки пісок не закінчиться. Якщо ви звикли до електронної щітки – то 2 хвилини.

Чищення зубів до сніданку

Зуби необхідно чистити після сніданку, щоб в порожнині рота не було середовища для розмноження патогенних бактерій. Ці бактерії будуть виділяти кислоту, яка руйнує зуби і викликає утворення карієсу.

Використання жорстких щіток на постійній основі

Жорсткі щітки травмують емаль зубів і десна. Вони показані людям, у яких немає чутливості, проблем з яснами, і які часто вживають барвні речовини – кава, чай, червоне вино. Але навіть їм – лише зрідка. Якщо у вас здорові зуби, вибирайте щітки середньої жорсткості, якщо чутливі – м’які.

Нехтування вечірнім чищенням

Потрібно чистити зуби два рази на день – все це знають, але як не дивно, багато хто нехтує вечірнім чищенням. В результаті вся їжа, накопичена за день, розкладається і годує бактерії, що викликають карієс.

Джерело: МедікФорум