Ви збалансовано харчуєтеся та висипаєтеся, але вам все одно постійно хочеться добре виспатися – причина цього може бути у вашому меню. Якщо ви уникаєте певних продуктів, у вас буде набагато більше енергії протягом дня.

Ваш рівень енергії залежить від дієти більше, ніж ви вважаєте. Крім вашої фізичної підготовки та того, наскільки добре ви спите, ваш рівень енергії тісно пов’язаний з їжею, яку ви їсте.

Продукти, що з’їдають енергію

Здорова їжа забезпечує паливо для м’язів, нервів та мозку. З іншого боку, якщо харчуватися неправильно, ви швидко втомитеся. Лікар розповідає, які продукти слід виключити зі свого раціону.

1. Перероблене м’ясо

“Шинка, ковбаса та бекон – стрес для організму. Йому доводиться витрачати багато енергії, щоб переварити копчене або в’ялене м’ясо”, – каже лікар-нутриціолог Котельницький Микита.

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

2. Занадто багато вуглеводів

Вуглеводи є одними з найважливіших джерел енергії. Але це повинні бути складні вуглеводи з довгим ланцюгом із цільного зерна та овочів, а не енергопожирачі, такі як біле борошно та промисловий цукор.

3. Тримайтесь подалі від алкоголю

Він не лише позбавляє організм енергії, а й гальмує спалювання жиру.

“Алкоголь також ускладнює нічний сон, особливо у другій половині ночі, оскільки тоді залишковий алкоголь у крові має стимулюючу дію”.

Алкогольні напої також зневоднюють організм, що робить вас слабшим.

4. Цукор та інші солодощі

Мармеладні ведмедики, газовані напої та інші солодкі продукти та напої мають безліч негативних наслідків на організм. Білий цукор, наприклад, робить вас млявим, слабким та хворим.

Ось чому їжа позбавляє вас енергії

“Після їжі кров використовується в травному тракті. Це означає, що через голову перекачується менше крові. Чим легше перетравлюється їжа (багато овочів, білка, хороших вуглеводів із цільного зерна), тим краще ви будете згодом”.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров

Тому вам слід їсти багато рослинної їжі та нежирних молочних продуктів. Це означає, що організму доводиться менше працювати над перетравленням їжі, і ви більше не спите.

Менше втомлюємося завдяки правильному харчуванню

Харчуйте здоровою їжею. Регулярне харчування підтримує постійний рівень цукру на крові.

“Все починається вранці: ідеальний сніданок, що складається зі складних вуглеводів, білків і невеликої кількості жирів – наприклад, вівсянка, ягоди, кілька горіхів та йогурт – гарний початок дня. Плюс чашка зеленого чаю, яка надає більше сил та концентрації”, – каже нутриціолог .

Регулярно займайтеся спортом: що більше вправ, то краще. Вам не обов’язково ставати найкращим спортсменом, але кожне тренування покращує постачання клітин енергією. Спорт робить вас більш уважними та продуктивними у довгостроковій перспективі – навіть поза тренажерним залом.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Зверніть увагу на здоровий сон: якщо ви не можете добре спати ночами, ви неминуче в якийсь момент провиснете протягом дня. Дорослим зазвичай потрібно сім-вісім годин сну, щоб організм функціонував оптимально.

Дослідження показали, що люди з порушеним глибоким сном менш здатні до навчання. Ось чому важливо приділяти достатньо часу здоровому сну. До речі: дозволено 20-хвилинний сон на день. Це компенсує дефіцит енергії. “, – пояснює лікар Котельницький.

Прокидайтеся правильно: промийте обличчя холодною водою або прийміть контрастний душ вранці, щоб стимулювати кровообіг. Крім того, після пробудження до спальні має проникати достатньо світла.