У чоловіків рак сечового міхура розвивається значно частіше, ніж у жінок, проте у жінок захворювання частіше призводить до летального результату. Німецький лікар-онколог Мартін Шулер назвав ознаки, на які потрібно звертати увагу: вони можуть бути доброякісними, але також можуть говорити про рак.

В повсякденному житті в людський організм потрапляють численні токсини – через повітря, через сигаретний дим або їжу. Проходячи через організм, шкідливі речовини виводяться в тому числі через сечовивідні шляхи. Там вони можуть викликати рак, про це на порталі Focus Online розповів лікар-онколог Мартін Шулер.

«Багато хто помічає болюче сечовипускання, але пов’язують його з циститом. Дійсно, в більшості випадків цей симптом не загрожує життю. Але це також може бути ознакою раку сечового міхура. Пухлина в сечовому міхурі залишається непоміченою протягом тривалого часу, так як мало хто правильно інтерпретують сигнали організму», – повідомив лікар.

Читайте також:  Чи правда, що в супермаркетах яблука низької якості

Причини раку сечового міхура. Служба інформації про рак Німецького онкологічного дослідницького центру згадує вказує на такі причини захворювання.

Нікотин. Сьогодні вже точно відомо, що куріння у великій мірі сприяє розвитку раку сечового міхура. Приблизно половина всіх випадків хвороби може бути пов’язана з цією шкідливою звичкою, вважають німецькі експерти. Тютюновий дим містить ароматичні аміни – хімічні речовини, які є канцерогенами. Ці речовини виводяться через нирки і також потрапляють в сечовий міхур.

Інфекція. Не лікована хронічна інфекція сечового міхура або камені в сечовому міхурі також можуть сприяти розвитку раку сечового міхура.

Спадковість. Якщо хто-небудь з батьків страждав від раку сечового міхура, у дитини ризик цього захворювання буде підвищеним.

Читайте також:  Багаті вуглеводами продукти, які не ведуть до зайвої ваги

Харчування. Вчені не змогли адекватно прояснити вплив дієти на даний тип раку. Проте було встановлено, що раціон з низьким вмістом жирів і достатньою кількістю фруктів дає профілактичний ефект.

Ліки. Деякі ліки можуть пошкодити сечовий міхур. Наприклад, препарат для лікування діабету піоглітазон вважається ймовірно канцерогенним. Крім того, сечового міхура можуть нашкодити цитостатичні препарати, використовувані в хіміотерапії.

Опромінення. Рак сечового міхура може виникнути в результаті променевої терапії. Наприклад, лікарі діагностують підвищений ризик раку сечового міхура у пацієнток з пухлиною матки.

Фарби для волосся. Зв’язок між фарбами для волосся і ризиком раку сечового міхура активно обговорюється вченими. У 2000 році дослідження фахівців Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі показало, що для жінок , які щомісяця забарвлюють своє волосся, ризик розвитку раку сечового міхура через рік подвоюється порівняно з жінками , які не використовують барвників. Але більш пізні дослідження не підтвердили даного зв’язку. Вплив фарб для волосся залишається питанням полеміки.

Читайте також:  Яйця містять триптофан, який допомагає витримати стрес

На думку лікаря-онколога Мартіна Шулера, після першого контакту з можливим канцерогеном і до розвитку раку сечового міхура може пройти до сорока років.

Ознаки раку сечового міхура. Експерт назвав ознаки, на які потрібно звертати підвищену увагу:

  • біль при сечовипусканні,
  • кров в сечі,
  • червонувата або коричнева зміна кольору сечі.

Лікар підкреслив, що на ранній стадії своєчасно виявлена пухлина може бути видалена за допомогою мінімально інвазивної процедури.

Джерело: МедікФорум