ГоловнаНовини Здоров'я4 продукти, які обтяжують застуду і грип

4 продукти, які обтяжують застуду і грип

Навіть якщо ви зробили щеплення і миєте руки 12 разів в день, немає ніякої гарантії, що ви не впадете жертвою чергового сезонного вірусу. І якщо це трапиться, останнє, що ви захочете зробити — це обтяжить закладеність носа, біль у тілі і загальне нездужання. Тому зробіть собі послугу і тримайтеся подалі від цих 4 продуктів.

Застуда

Газована вода, соки та інші солодощі

Правда, що імбирний ель допомагає при кишечнику, який збунтувався, а апельсиновий сік постачає ударною хвилею вітаміну С. Але і в тому, і іншому присутня велика кількість цукру, що викликає запалення і може послабити захисні білі кров’яні тільця в боротьбі з вірусом. Те ж саме стосується і інших солодощів — печива, цукерок і тістечок, якими ви можете захотіти побалувати себе в скрутну хвилину. Замість цього беріть в союзники несолодкий імбирний чай і воду, фрукти. Через пару днів ви оціните користь такого утримання.

Читайте також:  Хвороби, про які може сигналити спрага
Молочні продукти

Всупереч поширеній думці, молочні продукти, включаючи молоко і йогурт, не сприяють підвищеному утворенню слизу в організмі, але у деяких людей вони можуть викликати загустіння вже наявного слизу в горлі. Якщо ви підозрюєте у себе таку схильність, постарайтеся відмовитися від молочних продуктів на період хвороби. Якщо ж проблем з молочними продуктами у вас немає, сміливо включайте їх у свій «лікарняний» раціон: у них багато білків і вітаміну D, які будуть допомагати організму боротися з інфекцією.

Спиртні напої

Якщо ви досі вважаєте, що хвороба — не привід уникати барів, негайно відкиньте цю думку. Як і цукор, алкоголь викликає запальні процеси і негативно позначається на лейкоцитах, а значить, одужати вам стане значно складніше. Більш того, спиртні напої сприяють обезводненню, яке і без того загрожує вам під час хвороби, і сп’янієте ви набагато швидше. І якщо вас не приваблює ідея прокинутися наступного ранку одночасно з температурою і похміллям — тримайтеся осторонь від алкоголю, якщо не відчуваєте себе на всі 100%.

Читайте також:  "Думаєте, вам не загрожує?" Комаровський нажахав українців правдою про смертельну хворобу
Рафіновані вуглеводи

Тости і крекери можуть бути традиційним перекусом під час хвороби, але користі від них немає ніякої. Рафіновані вуглеводи швидко розщеплюються до цукру і викликають підвищення його рівня в крові, так само, як соки, газовані напої та солодощі. Тому грати вони будуть, на жаль, не на вашій стороні. Якщо ж без бутерброда обійтися не можна, вибирайте хліб з 100% цільної пшениці.