Розрив відносин, робота, подорожі, відрядження: ваше сексуальне життя завжди ризикує потрапити в одну з цих (і багатьох інших) пасток. Ось тільки довгий період статевого утримання позначиться не тільки на те, як часто ви перете простирадла.

Ось що відбувається з організмом при затяжній сексуальній паузі:

1. У вас почнуть здавати нерви

Факт: секс допомагає людям «випустити пар». Шотландські дослідники з’ясували, що люди, які утримуються від статевих контактів, гірше справляються зі стресовими ситуаціями, ніж ті, хто вступав у них хоча б раз у два тижні. І ось в чому справа: під час сексу мозок вивільняє «радісні» речовини, такі як ендорфіни і окситоцин, які допомагають відчувати себе спокійніше.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров
2. Ви станете частіше застуджуватися

Відсутність сексу веде до зменшення контакту з різними мікробами, що, в свою чергу, позбавляє вас позитивного ефекту від таких зустрічей — вироблення імунітету. Дослідники Університету Вілкес-Барра виявили, що люди, які займаються сексом 1-2 рази в тиждень, отримують 30% бонус до антитіл, які виступають в першому ряду імунного захисту проти вірусів, порівняно з людьми, в житті яких секс — рідкісне явище.

3. Ваш ризик інфекції сечостатевих шляхів скорочується

Нарешті добрі новини! Близько 80% всіх випадків інфекцій сечостатевих шляхів виникають у перші 24 години після злягання, згідно дослідженню, опублікованому в Американському журналі сімейної медицини. Під час сексу бактерії з піхви можуть бути «виштовхнуті» в сечовипускальний канал і викликати інфекцію. Хороша сторона стриманості — велика ймовірність, що від цієї неприємності ви будете врятовані.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть запобігти хворобам серця
4. Ваші стосунки можуть постраждати

Відсутність сексу може сильно позначитися на міцності відносин, вважають експерти. «Затишшя в спальні може підірвати вашу самооцінку і знизити рівень окситоцину та інших гормонів, що сприяють взаємній прихильності», каже професор психології Ліс Парротт. Це також підвищує ризик того, що один з вас почне шукати способи вгамувати сексуальне бажання на стороні.

5. У вас може погіршитися настрій, але не з цієї причини

Згідно з дослідженням журналу «Архіви сексуальної поведінки», жінки відчувають депресію частіше і довше при відсутності сексу. Але причина навіть не в самому статевому акті. Група вчених встановила, що жінки, чиї партнери використовували презервативи, відчували себе також сумно. Справа в тому, що деякі складові сперми — включаючи мелатонін, серотонін і окситоцин — володіють поліпшуючими настрій властивостями при незахищеному статевому контакті.

Читайте також:  Названо ягоду, яка допомагає зберегти зір в літньому віці