Експерти в галузі медицини розповіли про прості правила, що дозволяють запобігти інсульт головного мозку. Фахівці нагадують, що у великій кількості випадків інсульт призводить до смерті людини.

Зокрема, медики порекомендували дотримуватися у своєму способі життя таких звичок:

перша: витрачати на фізичну активність мінімум 20 хвилин в день. Необхідно робити прості вправи, а також обов’язково практикувати піші прогулянки.

друга: не впадати в смуток і намагатися не гніватися на оточуючих. За даними вчених Гарвардської школи громадського здоров’я серцевого нападу або інсульту у людей нерідко передує спалах гніву. Було встановлено, що протягом двох годин після такого спалаху ризик інсульту підвищується в три рази.

третя: спати не менше семи годин на добу. Люди, які не висипаються бувають дратівливими, відчувають більший рівень стресу і стикаються з підвищеною втомою. ВООЗ констатує, що нестача сну є чинником ризику серцево-судинних захворювань, що не поступається за важливістю курінню, і підвищує ризик інфаркту в 2 рази, а інсульту – в 4 рази.

четверта: регулярно вживати оливкову олію і продукти, багаті калієм. Дослідження, що проводилося в США, показало, що низький рівень калію в організмі збільшує ймовірність розвитку інсульту. При нестачі калію сіль, якої багато в раціоні сучасних людей, підвищує кількість натрію в крові і порушує здатність нирок активно виводити воду і веде до зростання тиску.

Джерело: МедікФорум