До списку продуктів, які містять у собі антибіотики та можуть викликати розвиток резистентності до них з боку людського організму, опинилися внесені зокрема курятина та сир.

Лікарі – нутріціолог Дар’я Русакова та терапевт Наталія Лазуренко – розповіли у розмові з журналістами, що певні продукти часто містять антибіотики. Такими, за словами медиків, є продукти на основі молока, а також продукти тваринництва та птахівництва.

«У виробництві молочних продуктів найчастіше використовують антибактеріальні препарати, щоб вони не псувалися. У тваринництві – щоб тварини не хворіли, це стосується і курки, і м’яса», – зауважила кандидат медичних наук Дар’я Русакова.

Фахівець пояснила, що продукція з м’яса та птиці може містити великі дози антибіотиків, якщо забій здійснюється без дотримання потрібних технологій.

«Мистічні антибіотики, що містять молочні продукти, курка і м’ясо викликають стійкість до цих ліків».

Терапевт Лазуренко додала, що з великою ймовірністю отримати таку стійкість можна, якщо часто їсти сир. Цей продукт виділяється серед молочних виробів тим, що часто містить у собі неабияку кількість антибіотиків. Медик заявила: людям із такими проблемами, як синдром роздратованого кишечника, кандидоз (молочниця), краще відмовитись від вживання сиру.