За словами лікаря, ваші рухові навички можуть бути запорукою здоров’я вашого мозку.

Згідно з дослідженням до 2050 року деменція торкнеться понад 150 мільйонів людей. Поки ліки не видно, найкращою зброєю у боротьбі з цим станом, що вражає розум, є раннє виявлення.

Рання діагностика відкриває двері для майбутнього догляду та лікування, роблячи поінформованість про симптоми на першому плані. Проблеми з пам’яттю, особливо із запам’ятовуванням недавніх подій, зазвичай є ранньою ознакою недоумства. Проте лікар поділився, що проблеми з моторикою та фізичні ознаки можуть виявитися першими.

“У деяких випадках фізичні симптоми також можуть з’явитися перед втратою пам’яті при деменції”, – каже лікар-невролог Олександра Альохіна.

Лікар-невролог поділився такими ранніми ознаками, на які слід звернути увагу:

  • Нетверда ходьба
  • Незграбність
  • Проблеми з координацією.
  • Тремор чи скутість у кінцівках.

Хоча ці симптоми можуть спричинити тривогу, лікар зазначив, що фізичні симптоми частіше пов’язані з певними типами деменції, такими як деменція при хворобі Паркінсона.

Крім того, кожна людина може відчувати деменцію по-різному, що призводить до різниці у прогресуванні симптомів, поділилася лікарка.

«Однак, якщо ви помітили якусь із цих ранніх ознак у себе чи близької людини, важливо проконсультуватися з медичним працівником для ретельного обстеження. Раннє виявлення та втручання можуть допомогти впоратися із симптомами та забезпечити необхідну підтримку».

Ваш зір також може містити підказки ще до того, як проблеми з пам’яттю стануть очевидними.

Проблеми з читанням чи листом. Деменція може призвести до проблем із розумінням прочитаного, зв’язковим листом чи розумінням цифр і букв.
Зорові галюцинації. Частина людей із хворобою Альцгеймера можуть відчувати зорові галюцинації (бачити неіснуючі речі).

Як знизити ризик розвитку деменції

Хоча деякі фактори ризику, такі як вік, не підлягають обговоренню, інші можна легко змінити.

Як і за будь-якої здорової дієти, скоротити споживання насичених жирів, солі і цукру і збільшити споживання клітковини.

Алкоголь і куріння можуть стати небезпечною основою стану мозку, тому вам слід подумати про те, щоб кинути або скоротити вживання алкоголю. Крім того, виконання принаймні 150 хвилин аеробної активності помірної інтенсивності щотижня, такий як швидка ходьба, їзда на велосипеді або танці також може надати допомогу.

“Також важливо менше сидіти, тому намагайтеся регулярно вставати і рухатися”, – додає Альохіна.

Деякі дослідження показують, що вживання кави, вивчення іноземних мов та правильне збалансоване харчування також допомагають відстрочити настання деменції.