5 грам в день – така безпечна добова норма солі для дорослої людини.

Щоб не нашкодити здоров’ю, лікарі рекомендують щодня вживати не більше 5 г солі. На жаль, більшість дорослих постійно перевищують цю норму, часто навіть не підозрюючи про це: багато продуктів часто містять приховану сіль, а готові страви (особливо фастфуд) буквально перенасичені натрієм. Тим часом, регулярне перевищення допустимих норм вживання солі може бути дуже небезпечним для нашого здоров’я і привести до розвитку серйозних захворювань. Ми склали список деяких недуг, ризик яких можна істотно знизити, якщо просто їсти менше солі – кожен день.

Читайте також:  Найбільш шкідливі для зубів звички назвали лікарі

Вікова деменція

Чим вище рівень натрію в крові, тим вищий ризик когнітивних розладів: до такого висновку прийшли дослідники з Університету Колорадо після спостереження за п’ятьма тисячами добровольців. Як показали результати експерименту, у людей старше 65 років ризик розвитку вікової деменції підвищувався на 30%, якщо вони регулярно зловживали сіллю.

Камені в нирках

Якщо ми їмо занадто багато солі, в нашій сечі підвищується кількість білка — а це один з основних факторів ризику, який може призвести до хвороб нирок і утворення каменів в них. Навіть якщо зараз ваші нирки в порядку і добре справляються зі своєю роботою, варто контролювати кількість солі — щоб зберегти здоров’я як можна довше.

Читайте також:  Коли антибіотики необхідні в разі COVID-19: лікарка дала відповідь

Виразка шлунка

Сам по собі надлишок солі не може спровокувати виразку шлунка, але от якщо вже пошкоджена слизова бактеріями Helicobacter pylori, то зловживання натрієм здатне в кілька разів підвищити ризик.

Гіпертонія

Сіль утримує рідину в нашому тілі, що утруднює роботу серця — і в підсумку призводить до підвищення тиску. Якщо ваш тиск регулярно підвищений (130/90 і вище), можливо, Вам варто їсти менше солі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News