Нове дослідження доповнює список причин, чому важливо добре виспатися.

Неправильний вибір дієти часто є причиною високого кров’яного тиску або гіпертонії, але нове дослідження попереджає, що не слід ігнорувати інші чинники способу життя.

Дослідження показало, що жінки, які сплять менше семи-восьми годин вночі, наражаються на більший ризик розвитку надмірного читання.

“Спричиняє тривогу те, що високий кров’яний тиск є попередником серйозних проблем зі здоров’ям, від серцевих нападів до інсультів. Тому вкрай важливо звести до мінімуму ймовірність розвитку гіпертонії та контролювати фактори ризику”, – каже лікар-терапевт Ірина Андрєєва.

Оглянувши 66 122 жінки у віці від 25 до 42 років у рамках дослідження здоров’я медсестер, дослідницька група зібрала дані про вік учасників, расу, індекс маси тіла (ІМТ), дієту, спосіб життя, фізичну активність, історію апное уві сні та сімейний анамнез гіпертонії .

Читайте також:  Ендокринолог перерахувала захворювання, які провокують безпричинну втрату ваги

На початку дослідження у всіх учасників не було високого кров’яного тиску, але їх показники оцінювалися кожні два роки.

“За час спостереження 25 987 жінок розвинули гіпертонію, причому ті, хто спав менше семи-восьми годин, мали значно більший ризик розвитку високого кров’яного тиску. Учасники, які мали проблеми із засинанням і сном, також були більш схильні до високого тиску. Проте раннє пробудження був пов’язані з підвищеним ризиком”.

Більше того, ці асоціації залишалися значущими навіть після того, як дані були скоректовані з урахуванням графіка змінної роботи учасників (нічні або денні зміни) та хронотипу (тенденція дотримуватися годинника ранньої пташки або «сови»).

Читайте також:  Як скоригувати раціон восени

Хоча точна природа зв’язку між сном та ризиком гіпертонії залишається невідомою, дослідники пояснили, що проблеми зі сном можуть спричинити ланцюжок подій, які можуть збільшити затримку натрію, жорсткість артерій та серцевий викид, закладаючи шкідливу основу для гіпертонії.

Порушення циклу сну та неспання також можуть впливати на звуження та розслаблення кровоносних судин. Проте, дослідницька група також помітила, що жінки з проблемами сну мають у середньому вищий ІМТ, меншу фізичну активність та погане харчування. Деякі з них, ймовірно, також курили та пили.

Одним із обмежень дослідження є те, що дослідники могли збирати дані про якість сну лише у певні моменти часу протягом усього дослідження.

Читайте також:  Лікар назвав серед причин тривалого кашлю хвороби серця та рак

Тепер вони сподіваються з’ясувати, чи можуть снодійні ліки вплинути на кров’яний тиск, і розширити свою роботу, включивши до неї чоловіків і небінарних учасників.

«Служби охорони здоров’я у всьому світі рекомендують спати сім і більше годин на добу, і якщо ви не можете заснути або заснути, можливо, варто з’ясувати, чому це так. Я сподіваюся, що ці результати ще більше наголошують на вирішальній ролі якісного сну в нашому спільному благополуччі», – радить Андрєєва.