Тіло людини природно уповільнюється з віком. Згодом ви починаєте помічати деякі зміни у своєму тілі, які неминучі. Повільний метаболізм – одна з них.

Якщо ви не вестимете здоровий спосіб життя, ваш метаболізм уповільниться значно раніше. Це може призвести до зайвої ваги. При повільному метаболізмі зверніть увагу на звички їжі, які його провокують.

Ви дотримуєтеся обмежувальної дієти

Якщо ви дотримуєтеся такої дієти, можливо, ви “урізаєте” занадто багато калорій. “Якщо ви їсте недостатньо, ваше тіло може уповільнити метаболізм, щоб пристосуватися”, – пояснює дієтолог Лорен Манакер, автор популярних книг про схуднення.

За словами дієтолога Лізи Янг, голодування та споживання меншої кількості калорій, щоб схуднути, навпаки, можуть ще сильніше уповільнити метаболізм. Це одна з найпоширеніших помилок. Фахівець радить завжди споживати щонайменше 1200 ккал на день.

Ви їсте недостатньо йоду

Цей мінерал дуже важливий для роботи щитовидної залози, яка регулює обмін речовин. “Брак йоду може призвести до уповільнення метаболізму”, – зазначила Манакер. Однак організм не може виробляти його самостійно, а це означає, що ви маєте отримувати цей елемент зі свого раціону. За її словами, найпростіше включити до свого раціону йодовану сіль. Морські водорості також є чудовим джерелом йоду. Він міститься в йогуртах та морепродуктах, особливо багато його в тріску.

Ви пропускаєте прийоми їжі

Пропуск їди тягне у себе масу негативних наслідків. “Багато людей думають, що пропуск прийомів їжі допоможе їм схуднути. Насправді все навпаки”, – зазначає доктор Янг. Вона підкреслила, що це може уповільнити метаболізм, особливо з віком, що ускладнює схуднення.

Зрештою, пропуск їжі може призвести до переїдання, начебто ви компенсуєте відсутність їжі в минулому. Крім того, ваш організм буде хотіти більше нездорової та обробленої їжі, що, у свою чергу, призведе до збільшення ваги.

Ви п’єте недостатньо рідини

Під рідинами ми маємо на увазі лише корисні. Вживання занадто великої кількості хворих напоїв, таких як алкоголь або солодкі газовані напої, може призвести до надмірного збільшення ваги.

“Підтримка гідратації може вплинути на ваш метаболізм”, – вказала Манакер. Як пояснила фахівець, достатнє вживання води допоможе контролювати метаболізм та почуватися краще.