Занадто активне питво води сприяє вимиванню електролітів та нестачі натрію, констатує експерт.

Дієтологом Іриною Строгою було названо кілька помилок, які часто трапляються при вживанні води.

Занадто багато. В інтерв’ю медик зауважила, що влітку поради щодо обов’язкового пиття води протягом дня звучать із новою силою. Іноді називаються конкретні цифри, з яких слід пити води потрібно значно більше.

“При вживанні більшої кількості рідини з організму людини вимиваються запаси електролітів, у крові може виникнути нестача натрію”, – попередила Строга.

За словами експерта, такий дисбаланс може негативно вплинути на самопочуття, багато процесів в організмі. Дієтолог вважає, що потрібно вживати стільки води, скільки вимагає організму та його почуття спраги. Якщо є схильність до утворення каменів у нирках, слід випивати щонайменше 2,5 літра.

Одноразовий прийом великої кількості. Експерт радить не робити такої помилки і не вживати одразу велику порцію рідини.

«Під час вступу в велику кількість води за короткий термін людина може зіткнутися з набряком. Справа в тому, що натрій починає проникати в клітину занадто швидко. В результаті можна спостерігати утворення поза клітиною дефіциту, розвиток дисбалансу», – пояснила Строга.

Втамовувати спрагу напоями. Якщо виникає почуття спраги, сухості в роті, то краще пити звичайну воду – не чай, кава або тим більше солодкі напої, соки. Чай та кава лише посилюють виведення вологи з організму, солодкі напої провокують різкий стрибок рівня цукру в крові.

Пити під час їжі. Медик вважає це помилкою, оскільки відбувається розведення соляної кислоти у шлунку, що погіршує процес травлення. На думку Суворої, краще пити воду за півгодини до їжі або вже після їди.

Пиття холодної води. Фахівець каже, що холодна рідина може негативно впливати на функції блукаючого нерва, що призведе до погіршення травлення.

Вода з під крану. Її вживання є небезпечною для здоров’я помилкою, лікар не рекомендує пиття такої води.

«Водопровідна вода містить фтор, наночастинки пластику, хлор та інші речовини, що негативно позначаються на гормонах, фертильності, головному мозку», – попередила дієтолог.