Затяжний кашель при відсутності застуди не завжди означає, що у людини розвивається рак легенів. Однак саме тривалість кашлю є насторожуючим фактором, що дозволяє запідозрити онкологічне захворювання.

Найчастіше пацієнти, у яких діагностують рак легенів, скаржаться на кашель, котрий довгий час не проходить. Також при цьому можуть відчуватися хрипота, задишка. Про це виданню Express розповіли фахівці Національної служби охорони Здоров’я Великобританії.

“Тривалий кашель не завжди маркує саме рак легенів, але Вам безумовно варто насторожитися, якщо він триває довше трьох тижнів. Особливо в тій ситуації, коли відчувається біль у грудях”, – поділилися думкою експерти.

Крім того, для кашлю, пов’язаного з пухлиною легенів буває характерна мокрота. Вона виділяється і при інших захворюваннях, але в будь-якому випадку її поява повинна спонукати людину звернутися до лікарів.

“Причинами появи мокротиння з кров’ю можуть бути бронхіт, кровотечі з носа, інфекції грудної клітини, пневмонія, муковісцидоз або туберкульоз”, – попередили британські медики.