Хороше травлення – це також скорочення споживання певних продуктів. Крім посилення запалення, нездорова їжа також може зробити вас більш сприйнятливим до проблем з травленням, таких як запор і метеоризм, тому краще тримати їх подалі від комори і холодильника.

Продукти, яких слід уникати, щоб зберегти кишечник здоровим

Нижче перераховані найгірші продукти для травлення і здоров’я кишечника:

  • Газовані напої – газовані напої виштовхують більше повітря в травний тракт, що призводить до здуття живота, газів і запорів.
  • Рафіновані вуглеводи – білий хліб, білий рис та інші продукти, приготовані з очищених зерен, позбавлені всієї клітковини. Не маючи клітковини, ці продукти перетравлюються занадто швидко, тому вони викликають різкий стрибок рівня цукру в крові.
  • Смажена їжа – смажена їжа містить велику кількість жиру, який може викликати діарею. Надлишок масел також може привести до запалення кишечника.
  • Молоко. Група продуктів, яка може бути особливо важко перетравлюється, – це молочні продукти, в основному через цукру, званого лактозою. Коли лактоза не перетравлюється належним чином, може виникнути метеоризм і здуття живота.
Читайте також:  Дефіцит заліза: 6 ознак того, що у вас анемія і потрібно більше заліза

Ваше травлення відображає їжу, яку ви їсте. Щоб уникнути несприятливих наслідків поганого травлення і нездорового кишечника, їжте більше фруктів, овочів і ферментованих продуктів в рамках свого щоденного раціону.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News