Нерідко ліки не дають бажаного результату – і справа необов’язково у тому, що вони неефективні. Дуже часто в цьому винні самі пацієнти, оскільки неправильно приймають прописані таблетки. Як наслідок, препарати “не допомагають”.

Лікар-ендокринолог, кандидат медичних наук Зухра Павлова розповіла, яких помилок найчастіше припускаються пацієнти. Порадами фахівець поділилася у своєму Telegram-каналі, пояснивши, що не можна робити.

Порушувати графік прийому ліків

Одна з найчастіших помилок, через яку ліки не допомагають, – не дотримуватись графіка їх прийому. “Дуже важливо дотримуватися правильного ритму – суворо відповідно до рекомендацій лікаря”, – вказує Павлова. Також вона радить уточнити у лікаря, як поводитися, якщо з якоїсь причини прийом таблетки пропущений. Одні лікарські препарати слід випити відразу ж, як тільки буде виявлено перепустку в прийомі, з іншими можна не поспішати і після перепустки прийняти чергову таблетку за графіком.

Читайте також:  Ці п'ять речей перед сніданком допоможуть вам схуднути

Запивати ліки чимось, окрім води

Ще одна помилка – запивати ліки чаєм, кавою, молоком, а не водою, як належить за інструкцією. В результаті діюча речовина лікарського препарату може не спрацювати. “Ідеально запивати кількома ковтками води кімнатної температури”, – радить Павлова. Також вона нагадує, що категорично заборонено запивати пігулки алкоголем.

Самовільно міняти дозування

У такому разі ліки не спрацюють, як треба, і не допоможуть. Фахівець також радить купувати таблетки в точному дозуванні, а не розламувати на частини навіть якщо це допускає інструкція.

Не слідувати правилам прийому ліків

Якщо в інструкції, наприклад, зазначено, що таблетки приймаються за 20 хвилин до їди, слід слідувати. В іншому випадку їх прийом буде марним і вони не допоможуть, оскільки більшість активної речовини не засвоїться. Також помилка – жувати ті таблетки, які належить ковтати, або розбирати капсули, якщо це не дозволено інструкцією.

Читайте також:  Ці ягоди захистять вас від застуди та грипу