Припухлість і темні кола під очима надають втомленому вигляду і візуально старять. У багатьох випадках основною причиною виникнення набряків та синців під очима є генетична схильність, проте спосіб життя накладає свій відбиток. Косметологи розповіли, як боротися із цим явищем.

Якісний сон

У ряді випадків для позбавлення від синців під очима достатньо виспатися, розповіла дерматокосметолог Ксенія Лазарєва. Спати краще на високій подушці, щоб налагодити відтік рідини від обличчя, цитує спеціаліста WDay.ru.

Здорове харчування

Набряклість, як правило, пов’язана зі зловживанням сіллю. Лазарєва порадила скоротити кількість солоного в раціоні, при цьому ввівши в щоденне меню сезонні овочі та фрукти. Яблука та петрушка особливо сприяють виведенню зайвої рідини з організму.

Фізична активність

Нестача руху сприяє застою лімфи, але це своєю чергою веде до появи припухлостей і набряків. Необов’язково професійно займатися спортом, достатньо включати до щоденного графіку фізичну активність: ходьбу, рухливі ігри з дітьми, прогулянки на велосипеді. Як експрес-метод Лазарєва порекомендувала виконувати по 100 стрибків на місці.

Косметичні методи

Косметолог-естетист Надія Зобова нагадала про широкий вибір патчів для області під очима, багато з яких знімають набряклість та освітлюють шкіру. Можна зробити огіркову або картопляну маску: нанесіть кашку з цих овочів на періорбітальну зону та залиште на 15 хвилин. Якщо шкіра під очима не витончена, можна протирати її кубиком льоду після вмивання, для цієї процедури можна заморозити відвар ромашки або м’яти. Для візуального ефекту також рекомендується використовувати крем з дією, що освітлює, при його нанесенні потрібно робити легкий пальчиковий масаж.