Для належного функціонування імунної системи організму необхідні вітаміни, здорові жири та інші поживні речовини – все це їй можуть надати певні продукти.

Існує мінімум чотири типи продуктів, вживання яких покращує здатність організму боротися з хворобами за рахунок зміцнення імунітету – «побічним ефектом» цього стає більш істотна тривалість життя.

Гриби. Вони відрізняються високим вмістом бета-глюкана, різновиди клітковини, що сприяє зростанню корисних мікробів кишечника. Три види грибів-рейши, шиїтаке і майтаке-особливо багаті бета-глюканом, і можуть мати істотний позитивний вплив на кишковий мікробіом, тісно пов’язаний з імунною функцією організму. Деякі дані показують, що їх вживання асоціюється зі зниженою схильністю організму до вірусних інфекцій.

Різнокольорові фрукти і овочі. Результати великомасштабного 25-річного дослідження, опублікованого журналом Archives of Internal Medicine, свідчать: даний тип продуктів цінний насиченістю флавоноїдами. Споживання цих речовин знижує ризик смертності від ішемічної хвороби серця, раку. Інше дослідження, проведене в Німеччині, показало, що медичні працівники, які вживають більше фруктів і овочів, хворіють на застуду на 20% рідше. До того ж харчові волокна, що містяться у фруктах і овочах, перешкоджають розвитку раку товстої кишки.

Спеції. Вони є найбагатшим джерелом антиоксидантів-речовин, що володіють протизапальною і антибактеріальною дією, які в кінцевому підсумку можуть робити імунітет міцніше. Куркума, кориця, кмин, імбир, перець, кардамон і т.д. – це лише деякі з спецій, яким дослідники приписують здатність боротися з раком.

Продукти з вітаміном С. Даний вітамін підтвердив у багатьох наукових роботах свою “дружність” імунній системі – відомо, наприклад, що його достатнє отримання підвищує стійкість організму до вірусів застуди, а при зараженні допомагає легше переносити хворобу. Медики відзначають, що якщо людина вживає достатньо продуктів з вітаміном С, приймати добавки з ним не потрібно.