Виникненню серйозних проблем зі здоров’ям серцево-судинної системи сприяють різні фактори, одним з найбільш впливових є спосіб життя людини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), хвороби серця і судин забирають щорічно майже 18 мільйонів людських життів. Говорячи про це, експерти організації називають п’ять поширених помилок в способі життя людей, що шкодять серцю найбільш сильно.

Надмірне вживання алкоголю. Будь то вечір п’ятниці або ранок понеділка, вживання алкоголю є нездоровою звичкою незалежно від часу і місця випивки. У ВООЗ нагадують: відсутність контролю над кількістю споживаного спиртного може привести до захворювання серцевого м’яза, званому алкогольної кардіоміопатією.

Відсутність пильності щодо симптомів. Серце – коли підривається його здоров’я-може подавати ознаки дистресу. Часто такими ознаками стають болі в грудях різної інтенсивності, збої серцебиття, постійно високий серцевий ритм. Поширеною помилкою є те, що ці симптоми упускаються з уваги, а якщо і помічаються, то нерідко люди обмежуються тим, що просто перечікують момент неприємних відчуттів, не звертаючись до лікаря.

Недолік відпочинку. Мозок – не єдиний орган, якому для ефективного функціонування потрібен сон. Серце теж потребує відпочинку, щоб залишатися здоровим і працювати. Недолік відпочинку, регулярний недосип сприяють підвищенню артеріального тиску, коливань ваги і інших порушень, що мають прямий вплив на здоров’я серця.

Невміння справлятися зі стресом. Стрес є одним з факторів, який може сприяти розвитку серцевої недостатності. Хоча стресові ситуації можуть виникати незалежно від нашого бажання, надмірна чутливість і психологічна вразливість є тією серйозною проблемою, яка посилює негативний вплив неприємних подій на здоров’я. Потрібно вміти вибудовувати оборону і привчати себе реагувати на життєві обставини спокійніше.

Куріння. Шкідливий вплив куріння на здоров’я добре відомо, але багато людей ігнорують підтверджені наукою факти – це серйозна помилка, яка може вартувати здоров’я і навіть життя. Дослідження показали, що куріння значно збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, компоненти тютюнового диму нещадно руйнують внутрішню вистилання кровоносних судин, роблячи їх більш твердими, схильними до травм і розривів.