Багато хто з нас нерідко прикриває під час чхання рота рукою, відразу після пробудження випиває склянку води, спить у машині під час довгої поїздки. Але всі ці речі насправді шкодять здоров’ю.

Під час чхання прикривати рота і носа рукою не можна. Інакше бактерії та віруси залишаться у вас на шкірі, причому досить надовго: до трьох годин. При цьому вони можуть потрапити до організму через очі або перейти до оточуючих людей. А ще закриття рукою носа та рота створює сильний тиск на барабанну перетинку, що погано впливає на стан вух.

Рот і ніс при чханні потрібно закривати серветкою, а відразу після цього потрібно її викинути. Якщо серветку витягнути вже не встигаєте, то хоча б натягніть перед цим на долоню рукав одягу. І якщо ви прикрили руками під час чхання ніс і рот, то обов’язково вимийте руки.

Копирсатися в зубах після прийому їжі теж шкідливо. Так ви можете пошкодити зубну емаль, ясна, занести інфекцію в рот. Видаляти залишки їжі потрібно за допомогою зубної нитки. І користуйтеся цією ниткою з обережністю: не зачіпайте їй м’яку тканину, щоб випадково не пошкодити її.

З ранку випивати склянку води таки не варто. Інакше всі залишки їжі, бактерії тощо. потраплять до вашого організму. Пийте воду лише після чищення зубів. При цьому натще потрібно її ковтати поступово, невеликими порціями.

Якщо ви спите в машині, то ризикуєте заробити усунення шийних хребців. Це може статися при різкому гальмуванні автомобіля або при трясці. Якщо ви вирішили все-таки подрімати, спирайтеся на бічну частину сидіння і використовуйте U-подібну подушку.

Стригти нігті дуже коротко може бути небезпечно для здоров’я. У цьому випадку м’які тканини легко будуть пошкоджуватися, коли ви користуватиметеся столовими приладами або стиратимете одяг. В результаті на пошкоджену шкіру з легкістю потраплять бактерії, що призведе до запалення нігтьової канавки.