Вітаміни і мінерали обіцяють безліч переваг для здоров’я, але лише деякі з них мають науково доведені властивості. Насправді, навіть їхня безпека була поставлена ​​під сумнів, оскільки низка досліджень виявив потенційний ризик розвитку раку. Зокрема, чотири добавки можуть збільшити ймовірність захворювання, якщо їх не приймати у правильній дозі.

У ранньому дослідженні, проведеному Тімом Байєром, директором з профілактики та боротьби з раком в Онкологічному центрі Університету Колорадо, було виявлено, що ряд добавок може збільшити ймовірність раку.

Дослідник, який провів метааналіз 12 випробувань за участю понад 300 000 осіб, досліджував взаємозв’язок між раком та кількома вітамінами, щоб оцінити їхній захисний ефект.

Аналіз показав, що високі дози бета-каротину, селену, вітаміну Е та фолієвої кислоти пов’язані з підвищеним ризиком розвитку раку.

Провідний дослідник сказав, що залишається незрозумілим, чому добавки мають такі побічні ефекти, на відміну інших добавок, включених в аналіз.

Добавки селену

Дослідження показують, що добавки з селеном, які приймаються у високих дозах, можуть викликати серйозні побічні ефекти. Хоча зв’язок добавки з раком залишається незрозумілим, деякі дослідження показують, що вона може збільшити ризик агресивних та вторинних пухлин. У дослідженні, проведеному Онкологічним центром Університету Колорадо, виявилося, що добавка пов’язана з вищим ризиком раку шкіри.

Вітамін Е

Деякі дослідження показали, що може існувати зв’язок між вітаміном Е та підвищеним ризиком раку передміхурової залози.

Фолієва кислота

Є змішані дані, що підтверджують зв’язок між вживанням фолієвої кислоти та підвищеним ризиком раку товстої кишки.

Бета-каротин

Добавки бета-каротину були пов’язані з підвищеним ризиком раку легень у людей, які курять або піддавалися дії азбесту.