Вітаміни-вкрай важливі для нашого організму, але вплив деяких з них переоцінений. А якщо приймати їх у вигляді добавок в неконтрольованих кількостях, вони завдадуть серйозної шкоди. Ось 4 вітаміни, які марні в якості БАДів.

Вітамін А. Довгострокове дослідження показало збільшення ризику раку легенів у курців, які приймали вітамін А або його попередник бета-каротин. Сьогодні також відомо, що невелике передозування жиророзчинного вітаміну А щодня може пошкодити печінку і кістки.

Вітамін С. Він не може захистити від хвороб – навіть від простудних захворювань. Дослідження неодноразово намагалися довести позитивний вплив на імунну систему в останні десятиліття. Навпаки, було показано, що високі денні дози можуть призвести до каменів в нирках.

Читайте також:  Які речі наш мозок вважає гарними

Вітамін Е. Його раніше ймовірний захист від раку не може бути доведений. Фактично, дослідження 36 000 учасників чоловічої статі показало підвищений ризик раку простати, якщо вони вживали капсули з вітаміном Е. При високих дозах можуть бути порушення травлення або порушення згортання крові.

Вітамін В3. Довгий час ніацин (нікотинова кислота) мав репутацію вітаміну, що захищає серце і мозок.

“Велике дослідження з 25 000 пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями показало, що тривале використання не призводить до меншої кількості серцевих нападів або інсультів. Однак у порівнянні з групою, що приймала плацебо, у користувачів B3 частіше виникали проблеми з печінкою і внутрішньою кровотечею”, – пише видання Focus.

Читайте також:  Чому картоплю не можна зберігати разом із цибулею