Їсти ковбасу можна, питання — в помірній кількості і стані здоров’я людини, вважають експерти.

— Якщо ви берете два тоненьких шматочки жирної, але дуже смачної сирокопченої ковбаси, можна, а якщо ви кусень відріжете і з’їсте 100 грамів, то не можна, — зазначив дієтолог Віктор Тутельян.

Медик підкреслив, що окремий продукт не може бути небезпечним, а ось раціон в цілому — може. Більш того, якщо ви ведете активний спосіб життя, то ковбаса може послужити джерелом енергії.

— Не треба рахувати кожну калорію. Той, хто це робить, хвора людина, він небезпечний для сім’ї та суспільства. Але людина має розуміти, що якщо сьогодні він переїв, то завтра — розвантажувальний день, — вважає Тутельян.

Читайте також:  Перші ознаки деменції, які з'являються у компанії друзів

Доктор медичних наук Олексій Буєверов зазначив, у свою чергу, що між регулярним вживанням ковбаси і розвитком раку шлунка є певний зв’язок, тому цей продукт краще обмежити.

Також від ковбаси слід відмовитися людям з ожирінням і цукровим діабетом.

Як повідомлялося раніше, справжня сирокопчена ковбаса повинна складатися тільки з м’яса (яловичина, свинина, іноді баранина та конина), якісного жиру, перцю, спецій, солі, цукру і єдиною дозволеною добавкою — фіксатор забарвлення нітриту натрію (Е250). Однак в сучасних ковбасах широко використовують підсилювачі смаку і ароматизатори.