Зменшити ризик захворювання на рак можна за рахунок змін, пов’язаних з корекцією маси тіла, харчування, фізичної активності та куріння.

Фахівці Всесвітнього фонду дослідження раку (WCRF) повідомили, які фактори схильності до раку піддаються зміні, що покращує захист від виникнення злоякісного захворювання.

Експерти опрацювали дані дослідження Global Burden of Disease (GBD) – найбільш повного у світі обсерваційного епідеміологічного дослідження на сьогоднішній день – і зробили висновок: сприяти появі раку можуть нездорові звички способу життя, такі як нездорове харчування, нездорова маса тіла, малорухливість і куріння. Але ці ж звички людина здатна контролювати.

«Відмова від висококалорійної їжі та солодких напоїв, вживання меншої кількості алкоголю та схуднення особливо ефективні у профілактиці раку», – заявили представники фонду.

У свою чергу, за даними організації, що займається проблемами лікування та дослідження раку Cancer Research UK, близько 40 відсотків випадків раку можна запобігти за рахунок змін, пов’язаних із оздоровленням маси тіла та харчування, регулярної фізичної активності та відмови від куріння.

Говорячи про це, медики наголошують: вносячи здорові зміни до свого способу життя зараз, можна змінити своє здоров’я на краще в майбутньому. Саме вік є найбільшим фактором ризику розвитку раку для більшості людей – ризик появи злоякісних пухлин стає особливо значним після 50 та після 65 років.