Ось ще одна причина не переходити на літній час. Коли стрілки переводяться на годину вперед, це збільшує небезпеку керування автомобілем, оскільки порушує сон і циркадні ритми.

Вчені з Університету Падуї в Італії виявили, що переведення годинника на літній час, при якому стрілки переводяться на годину вперед, може спричинити дещо серйозніші наслідки, ніж запізнення на роботу через будильник. Зокрема, це змушує людей небезпечніше керувати автомобілем, оскільки порушує природні цикли сну та неспання. Такими є підсумки перевірки навичок водіння 23 італійських водіїв-чоловіків до і після переходу на літній час.

Дослідники проаналізували їхній час реакції та здатність аналізувати ситуацію на дорозі. Виявилося, що обидві ці навички порушені після втрати години часу. Вважається, що це стало результатом недосипання та порушення циркадних ритмів – внутрішніх процесів, що регулюють цикл сну-неспання та інші функції.

Науці вже відомо, що порушення циркадних ритмів через переход на літній час підвищує ризики для здоров’я, включаючи ймовірність інфаркту. Але не було встановлено, яку небезпеку породжує на дорогах. Результати дослідження демонструють, що в сучасному світі краще відмовитися від переходу на літній час, оскільки мінуси цього значно переважують плюси.